DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.?

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

hava kilidi, rotary valve

Granül prosesleri için Hava Kilidi

Granül transferi için özel offset tipi hava kilidi,eklüs ,pellet rotary valve

hava kilidi,eklüs

Granül transfer sistemleri için EKLÜS

Granül transferi için özel girişli, sıyırıcılı, plaStik sıkışmasını önleyen offset tipi eklüsler.

offset tipi hava kilidi kullanım alanları

Hava kilidi,  genellikle pnömatik transfer sistemlerinde (basınç ve vakum) toz yada granül formundaki ürün ile havayı birbirinden ayırmak için kullanılan , kanatçıklı yapıya sahip, mekanik bir cihazdır. Özellikle filtre altlarında , siklonlarda yaygın olarak kullanılır. Çapı ve dönüş devri, cihazın kapasitesini belirlerken, kanat töleransları ise ekipmanın verimini belirleyen en önemli unsurdur.. Bunun yanında hava kilidi, dozajlayıcı, silo altlarında oransal boşaltıcı olarak da kullanılması mümkündür.Tüm bu bilgiler genel hava kilidleri için geçerlidir. Eğer hava kilidini kullanacağınız proses, granül formundaki hammaddeler için ise hava kilidinin  muadillerine göre bir takım temel farklılıklara sahip olması gerekir. Bunlar devir, giriş tipi vs gibi az ama kritik öneme sahip şekil değişiklikleridir. Bunun yanında rotor tipi de granül prosesleri için eş değerlerine göre farklı olması gerekir..

 

 Hava Kilidi - Hücre Tekeri ST37 Karbon çelik ve AISI-304 AISI-316 paslanmaz,Hardox,Ni-Hard4 olarak üretilmektedir. Hava Kilidi yataklama tipleri, sızdırmazlık elemanları salmastra,mekanik salmastra, keçe ve yine prosese göre farklılık gösterir. Hava Kilidi- Hücre Tekeri iç Rotorlar bıçaklı, Yuvarlatılmış tip, Ayarlanabilir kanatçık tipli, Sıyırıcılı, Polyamid, gibi seçeneklerden oluşabilir...

 

offset rotary valvegranül için hava kilidi

 

HAVA KİLİDİ - ROTARY VALVE - EKLÜS  HÜCRE TEKERİ ROTOR TİPLERİ

PDF KATALOG

eklüs - blow thru rotary valve

Ürün-Hammadeyi üstten alıp, pnömatik hatta düşüren nakil tipi ürünlerdir. Eklüs diye de adlandırılabilirler. Dizaynları, sızdırmazlık elemanları  pnömatik transfere göre imal edilmektedir..

neden DOSERAY hava kilidi? 

Tüm hava kilidi  tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler imal etmektir.

Aşınmaya
Dayanıklı Ürünler

hava kilidi eklüs

hava kiidi, rotary valve air lock body

Her ne kadar farklı özelliklerde hava kilidi – rotary valve nin ömrünü uzatsa da genel olarak ele alınabilecek özellikler bunlardır. Üretimini yapmış olduğumuz tüm çaplardaki hava kilidleri , istenilen opsiyonel özelliklerde imal edilebilir yapıya sahiptir.
Ayrıca tüm bunlara ek olarak sistem basınç altında çalışıyorsa, mevcut basınç tüm sistemi daha fazla yük altında bırakacak ve aşınma sürecini hızlandıracaktır. Hava ile karışık aşındırıcı hammadde özellikle sızdırmalık elemanlarından dışarı doğru hareket etmeye çalışır ve bu harekette zaman içinde önce sızdırmazlık elemanlarına zarar vererek ortamda toza neden olacaktır. Akabinde ise gövde ve kapakların zarar görmesine neden olacaktır.
Yukarıda açıklamasını yaptığımız sürecin yaşanmaması ve bu doğal sürecin kontrollü bir şekilde uzatılması için doğru seçim yapılması gerekir. Bu tür aşındırıcı proseslerde ürün mutlak bir ömüre sahiptir. Burada önemli olan zamansız duruşa neden olmamaktır. Ayrıca hava kilidi zarar görse de çalışmasına devam etmesi ve 7/24 çalışan tesislerde ilk planlı duruşa kadar idare etmesidir.

  • Etiketler: hava kilidi, rotary valve, eklüs, hücre tekeri, kül hava kilidi, kül için hava kilidi, aşınmaya dayanıklı hava kilidi, pnömatik taşıma hava kilidi, granül hava kilidi, granul rotary valve, offset tipi hava kilidi, offset rotary valve , pelllet rotary valve.
DAHA FAZLASI