DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

ENGLISH ROTARY VALVE ENGLİSH

kompansatör

KOMPANSATÖR ÇÖZÜMLERİ

 

kompansatör

 

Kumaş Katmanlı Kompansatörler Nedir ?

kompansatörler Nerelerde Kullanılır ?

Vibrasyon sönümleyici, flex yapısı çelik, kauçuk türevleri ve kumaş esaslı olan ekipmana kompansatör denir.  Biraz daha açıklama gerekirse, düşük -yüksek basınçlı fan emişleri ve basma hatlarında ısıl genleşme yada titreşimlerin prosese yada diğer ekipmanlara aktarılmasını absorbe eden ekipman yapısına  verilen genel isimdir.

Çok geniş bir kullanım alanı vardır. Kısaca tüm endüstriyel tesisler olarak sınıflandırma yapılabilir.Her ne kadar yaygın kullanımı vibrasyon sönümleyici olarak görülse de eksenel,yanal, açısal, burulma,torsional hareketleri kontrol altında tutmak için de kullanılırlar.Özellikle ısı girdisi fazla olan proseslerde, metaldeki uzamaları tölere etmek için de başvurulan ekipmanların başında gelir.

Elyaf tabanlı kompansatörler -50, +400C de genel bir kullanıma sahip olup, çok katlı, silindirik yada kare yapıda imal edilmektedir.  Silindirik ölçüler her ne kadar DN standardında üretilse de, genel üretim özel ölçü üzerinedir.

Üretilen kompansatörler eksenel,yanal ve açısal hareketleri sönümleyecek yapıdadır. Özellikle yüksek debili çalışan fanlarda, filtrelerde yaygın bir kulanımı söz konusudur. İçinden geçecek ürün yada hava+ürün karışımına göre faklılıklar göstermektedir.

Kompansatörler E.J.M.A, (Expansion joints manufacturers association) ASME,AD Merkblatter gibi standartlara uyularak üretilirler.

 

kompansatorkompansatör


Etiketler: Bez kompansatör, kumaş katmanlı kompansatör, kumaş kompansatör, textil kompansatör,tekStil kompansatör, filtre fanları için kompansatör çözümleri, yüksek sıcaklık kumaş kompansatör, kompansatör imalatı, toz toplama kompansatörü,fan giriş çıkış kompansatörü, kompansatör imalatçıları.