DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

helezon imalatı

Paslanmaz Helezon

 

helezon yaprak

Götürücüler

cema standartlarında tasarım

Mekanik Taşıma(Helezon konveyör,kovalı elevatör...vs) her ne kadar zor olarak görülse ve bir takım kalıpları olsa da elektrik gücü olarak en ekonomik çözümdür. Helezon konveyör uygulamaları uzun mesafelerde yatırım maliyeti fazla olduğundan pek tercih edilmezler.Fakat işletme maliyeti ise bunun tam tersi olarak çok düşüktür.

Helezon konveyör sistemleri besleme tipine göre feeder,götürücü, yada dozajlayıcı olarak da çalışabilirler.Eğer bir helezon konveyör hep aynı şekilde ve kapasitede besleniyorsa o oranda mal taşıma ve dozajlama işlemi de yapabilir.Bu kavram "O" tipi helezon konveyör için geçerlidir.Helezon konveyörün kapasitesi ise helezon yaprakların hadvesi ve motor devri ile orantılıdır.İmalatını yaptığımız tüm helezon konveyör çeşitleri CEMA standartlarına göre tasarlanmaktadır.besleme helezonu

 

Flexible Helezon - Esnek Helezon Konveyör Tipleri& Çalışma Şekilleri
Esnek Helezon konveyörler ,özellikle kısa mesafe uygulamalarında, götürücüler olarak çalışırlar . Özellikle bunker boşaltmalarda serbest açılarda tercih edilir. Uzunlukları 10metreye kadar milsiz olarak ulaşabilir.. Toz malzemelerde verimi oldukça yüksektir..Fakat aynı verimi granül yapıda ve farklı spesifik malzemelerde göstermeyebilir. R=3000mm de 90 derece dönüş yapabilir.PVC tozu,PP,PE,Un,susam,kakao gibi yorulmayan malzemelerde performans gösterir. Bigbag doldurma,boşaltma ve çuval doldurma boşaltma proseslerinde,bunker silo beslemelerinde etkin rol oynar. Özellikle düşük kapasitelerde kullanılır.Max 3m3/saat kapasiteye sahiptir.

PDF KATALOG

CEMA NEDİR?

Helezon konveyör veya vidalı taşıyıcı imal ederken belki de dikkat edilecek en önemli normdur. Yataklama, giriş, helezon tipi vs gibi önemli unsurları olması gereken standartlar topluluğudur.

mikro dozaj ve özel imalatlar

Helezon yaprakları  soğuk çekme olarak imal edilir.Büyük çaplı helezonlarda  ise laser kesim sonrası çekme yöntemi kullanılır. Komple bitmiş yada yarı mamül (yaprak-mil) olarak da imalatlar üretim programının içinde yer almaktadır. Çok küçük helezonlar ise mikro dozaj helezonları olarak da anılırlar.

İmalat Çapları

Firmamız tüm paslanmaz helezon, vidalı konveyör, vidalı götürücüler imalatını vereceğiniz  bilgiler eşliğinde, (kapasite, yoğunluk, kırılganlık,....)  çap33mm-425mm aralığında üretmektedir

standart Helezon
ÇEŞİTLERİ

helezon yaprak

İmalatını yaptığımız helezon konveyör çeşitleri kısa mesafe uygulamalarında, götürücüler olarak çalışırlar. Bunun yanında ikili yada ribbon helislerine göre karıştırıcı olarak da kullanılabilirler. Özellikle atölyemizde üretilmekte olan paslanmaz helezon konveyör çeşitleri yaprak çapı, hadvesi, kapasitesi, giriş çıkış tipi, çalışma açısı, çalışma basıncı(varsa),yatak tipi, kapasitesi, taşınacak malzemenin tipi ve granül büyüklüğüne ve kırılganlığına göre tasarlanırlar.(CEMA) Gerekirse helezon yaprağı üzerine kaplama yada polyamid, kestamid, teflon giydirme yapılır. Helezon imalatımızın çoğu soğuk çekme helezon yapraklardan oluşmaktadır. Bunlar her ne kadar standart gibi görünse de proseslerin durumuna göre farklı yaprak yapısında imalatlar yapılabilmektedir. Sıklıkla kullanılan başlıca helezon imalat çeşitlerimizi ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

  • 1.O-Boru tipi paslanmaz helezon konveyör
    2.U tipi paslanmaz helezon konveyör
    3.Konik paslanmaz helezon konveyör
    4.Esnek milsiz paslanmaz helezon konveyör
    olarak sınıflara ayrılırlar. Firmamız tüm helezon konveyör imalatını vereceğiniz bu bilgiler eşliğinde helezon yaprak çapı 15mm-1.000mm aralığında imal edilmektedir.
  • Etiketler:.helezon konveyör sistemleri , paslanmaz helezon konveyör, paslanmaz helezon konveyörler,paslanmaz helezon yapraklar, helezon imalatlaçıları, paslanmaz helezon imalat, paslanmaz helezon üretimi,helezon konveyör imalatı,helezon imalatı, helezon yaprak imalat, helezon konveyörler,helezon yaprak ,helezon konveyör imalatçıları,helezon imalatı
DAHA FAZLASI