DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com

yön klapesi, yon klapesi, yonlendirme valfi, pnömatik yön klapesi

PantOlon Klape

Pnömatik transfer hatları için yön valfleri, üç yollu vanalar, yön klapeleri,flap tipi yön klapesi, pantolon klape

multiport pneumatic valve

çok YOLLU KLAPELEr

Pnömatik transfer hatları için çok yollu pnömatik  valfler, multiport, selektör vanalar,multi way vana

Pantolon Klape Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Pantolan Klapeler genellikle kuru katı akışkanların atmosferik proseslerdeki mekanik hareketlerini yönlendirmek için kullanılan cihazlardır. Manuel,Pnömatik,Motorlu olmak üzere üç şekilde tahtik edilirler Tüm ürünlerde konum switchi mevcut olup, plc otomasyon sistemi ile uyumlu olarak çalışır. Yatklama sistemleri rulmanlı bir yapıya sahip olup, kolay bakım konstrüksiyonu ile bakım dostudur. Basınç hatlarında sızdırmalıklarından dolayı kullanımı tavsiye edilmez.Gövde yapısı AISI304-AISI316-S235JR-HARDOX gibi farklı yüksek alaşım çeliklerinden oluşur.

Pantolon klapeler prosesin durumuna göre 30°,45° şeklinde kendi içinde farklı bir yapıya sahiptirler.  Özellikle 45° olan pantolon klape modeli simetrik olarak kullanılabilir.Diğer açılardaki ürünler ise ürünün akışkanlığına göre proseste farklılık gösterebilir. Üretim programı 150x150-400x400 Ø DN150-DN400 şeklindedir.DIN normu borulara göre göre üretilirler.Bunun yanında yine proses özel kare konstrüksiyon da imalat programının içindedir. Gıdaya uygun FDA onaylı silikon,poliüretan contalı olarak seçeneklere sahiptir. Ürünün Genel yapısı kare şeklinde olup redüksiyon ile yuvarlak  konstrüksiyona geçiş yapılır.Yönlendirmeyi yapan iç flap değiştirilebilir özelliğe sahiptir.

Tüm boru çaplarına göre spesifik yön klapesi imalatı

Özellikle slide tipi yön klapeleri diğer yön klapelerine istinaden daha çabuk aksiyon gösterecek ve flexibilitededir. Kaynak konstrüksiyondan imal edildikleri için imalat süreçleri daha kısadır , istenilen özel ölçüde imal edilmeleri mümkündür.

 


 

pantalon klape,pantolon klape  pantalon klapepantalon klape

kLape pdf KATALOG

pantalon klape,pantolon klape

 

 

Multı-port  çok yollu klapeler

Multiport- Çoklu pnömatik yönlendirme klape uygulamaları birden fazla iki yollu yönlendirme valfinin yetersiz geldiği yerlerde otomasyon ve uygulama,takip açısından kolaylık sağladığından dolayı kullanılır."Bir nev-i kollektör gibi çalışır. Oysa ikili yönlendirme valfleri sanki bir otoyoldan ayrılan tali yollar mantığı ile hareket eder. Multiport uygulamalarının tek handikapı eğer proses aynı iStikamette devam ediyorsa daha fazla boru kullanılması şeklinde açıklansa da her ikisinin de kullanım alanı farklıdır. Tek giriş 4,6,8,10,12,16... çıkış şeklinde AISI304 76.1mm ve 200 mm lik ve DN standardındaki tüm borulara göre spesifik çözümler üretilebilir. Balıkçılık sektöründe aktif olarak kullanılır ve selektör valf olarak da yaygın bir kullanımı vardır.  Multiport valf, klapelerin çalışması diğer 3 yollu valflere göre daha yavaş olduğu için hatta basınç varken çalıştırılmazlar.

slıde tıpı PNÖMATİK yÖn klapeleri

Flap tipi yön klapelerinin aksine açma kapama işlemi bir sürgü şeklinde yapılır. Sadece aynı cins hammaddelerin kullanıldığı prosesler için uygundur. Flap tipinden avantajı daha uzun ömürlü olmasıdır.Dezavantajı ise sistem tasarımı yüzünden içinde çapına göre bir miktar ürün barındırmasıdır.Ölçü olarak ise diğer tipte olduğu gibi  DN standardındaki tüm borulara göre spesifik çözümler üretilebilir. 

pnömatik yön klapesiyön klapesi

pantolon klape 

Özel Dizayn Klapeler

Her proses farklı bir rejime sahiptir. Bazı durumlarda standart uygulamalar yeterli olmayabilir. Bu yüzden prosesinizin durumuna göre aşınmaya karşı , sıcaklığa duyarlı, yüksek kapasiteli , farklı sıcaklıklar, basınç ve atmosferik şartlarda çalışacak  spesifik yön klapeleri - multi port klape, pantolon klape  üretiyoruz.

 


 

 

  • Etiketler:yön klepesi,  yönlendirme valfi, pnömatik yön klepesi, yön klapesi, pnömatik klape imalatı, multiport uygulamaları, multiport,çok yollu yön klapesi, pnömatik transfer yön valfi, yön klapesi, balık çiftlikleri için selektör valf ,pantalon klape, pantalon yön klapesi,pantalon klepe,çatal vana,,pantalon klepe,pantolon klape, akış kontrol yön klapesi,pantolon klape,pantolon klape, pantalon klape