DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLISH

airlock flap valve

Pandüllü Klape

 

airlock flap gate valve

FLAPLI BOŞALTIM VANASI

ÇİFT FLAPLI BOŞALTMA VANASI nedir?

Flap Airlock genellikle hava kilidi, hücre tekerin yetersiz kaldığı proseslerde kullanılır. Ayrıca pandüllü klape olarak da adlandırılır. Standart döner tipi Airlock veya rotary valfler , aşındırıcı  büyük iri taneli  dökme hammaddelerin sevki, boşaltılması sırasında zarar görürler. Ve bu durum prosesi durdurma noktasına getirir. Hava kilidlerinin başlıca problemleri ve çift flaplı vana gerektiren durumlar aşağıdaki gibi incelenebilir.
1-Ürünün gövde ile kanat arasına sıkışması,
2-Ürünün çok yapışkan olup kanat arasında kalması ve kanatlar arası hacmi doldurması
3-Ürünün gövdeye şeklinden dolayı zarar vermesi
4-Ürünün hava kildinin dönüşüne engel olması.
5-Isıl genleşmelerin çift flaplı vanani çalışmasına ve toleransına engel olması
flap valve, flap vana

 

İri taneli ürünlerin boşaltılması gereken proseslerde , hava sızdırmazlığı gereken bunker, filtre, silo altlarında, Vakum ve basınç proseslerinde, birbirine bağlı fakat diferansiyel hava basıncı içeren proseslerde, (vakum konveyör, basınç konveyör) , köprülenme oluşturan ve çok akışkan olmayan ürünlerde. Çift kanatlı tasarımı ile hem besleme hem de boşaltma proseslerinde tercih edilir. İyi bir sızdırmazlık sağlar. Kısaca batch çalışan kendi için de bir prosese sahiptir.

AIRLOCK - DUMP VALVE  - PANDÜLLÜ KLAPE - DOUBLE FLAP VALVE ÇALIŞMA PRENSİBİ


 • Kare yada yuvarak konstrüksiyonda imal edilen bu ekipman, transfer edilecek hammaddenin ilk hazneye düşmesinden sonra pnömatik yada elektrik yardımı ile açılarak ikinci flapın bulunduğu bölüme hammaddenin kendi gravitisi ile düşmesini sağlar. Akabinde ise çift flaplı vananın açık olan ilk flabı kapanır. Bu kapanma işlemi eğer ürün elektrikli ise yay geri dönüşlü yada ağırlık şeklindedir. Klapenin ilk açma-kapama işlemi bittikten sonra aynı periyod alt flap içinde tekrarlanır.
  Kısaca ürün,üstten alta kademeli ve sıralı bir şekilde periyodik olarak indirilir. Bu periyod dakikada 2-6 şeklinde değişkenlik gösterebilir. İndirme yada besleme işlemi yapılırken bölgeleri birbirinden ayıran flaplar ayrı ve en az biri kapalı olduğu için sızdırmazlık sağlanır. Sızdırmazlık seviyesi ürünün tipine göre değişkenlik gösterir.
 • Çift Flaplı Vana ve Pandullü Klape Flap Tipleri
 • 1- ST37-42-HARDOX VE ALAŞIMLI ÇELİKLER
  2- AISI 304-AISI316 PASLANMAZ
  3- ULPOLEN,TEFLON VE SİNTER KAPLAMA.

Pandüllü Klape İmalatı

Tüm pandüllü klape ve çift flaplı vanalar, (dump valve),  klape  tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip endüstriyel tesisler için yüksek sızdırmazlık ve minimum bakım ve dayanıma sahip ürünler imal etmektir.

Aşınmaya
Dayanıklı Ürünler


flaplı boşaltım vanası double flap gate valvedouble flap valve

 

Üretimini yapmış olduğumuz tüm çaplardaki flap vanalar , pandüllü klapeler, istenilen opsiyonel özelliklerde imal edilebilir yapıya sahiptir.

Çift flaplı vanalar her ne kadar kendi içinde farklı özelliklere sahip olsalar da elektrik ve pnömatik tahrikli olarak iki ana çeşitten oluşurlar. Sonrasında ise kullanılacak prosesteki, ürün özellikleri, basınç ve sıcaklığa göre farklılıklar gösterirler. Ayrıca flap ve klape gövdesi ST47,ST42,AISI304-AISI316 olarak imal edilebilir.

Çift kanatlı vanalarda her kanat plakasında pnömatik olarak çalıştırılan silindir ve solenoid valf bulunur. Valfin zamanlaması solenoid valflere gönderilen bir elektronik sinyal ile kontrol edilir. Bu çalışma yöntemi, valfin işlevini arzu edilen doğru zamanlaması doğru zamanda ardışık olarak yapmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 • Etiketler: Flaplı Boşaltım Vanası, Çift Flaplı Vana, Double flap valve, Dump Valve , double flap airlock valve, double flap dump valves, double flap gate airlock valve, double flap gate valve, flap gate valves, double flap check valve double dump valve, gravity double dump valve, double dump valve, double flap dump valveEtiketler: Flaplı Boşaltım Vanası, Çift Flaplı Vana, Double flap valve, Dump Valve , double dump valve, double flap dump valve , double flap gate valve, pandüllü klape, ağırlıklı klape
DAHA FAZLASI