DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLİSH

köprü sıyırıcı, bunker boşaltıcı

Bunker Boşaltıcı

Katı akışkanların bunker içinde hareketlendirilmesini sağlayan spesifik akışkanlaştırma çözümleri

köpü kırıcı, i dip sıyırıcı, bunkeri dip tarayıcı

Bunker Boşaltma Sistemleri

Silo- Bunker Konik Dip Sıyırıcısı

BUNKER ALTI BOŞALTMA SİSTEMİ , DİP TARAYICI BOŞALTICI NEDİR?


Özellikle zor katı akışkanlar için (kalsit,vs..) akma problemlerinin önüne geçmek için kullanılan mekanik hareketlendiricilerdir. Her ne kadar hareketlendirme, akışı arttırma gibi rahatlatıcı sistemler olsalar da, kullanım alanları genellikle küçük çaplarla sınırlıdır. Bunlar başlıca 1-2m3 bunker şeklinde açıklanabilir.

Silo boşaltıcı olarak da bilinen bu yenilikçi Köprü Kırıcı, küçük boyutlu silolara ve bunkerlere uyumludur . Bu ürün, mevcut tesis ekipmanına kolayca uyarlanabilir ve manuel müdahaleyi, çekiçlemeyi,şişlemeyi ortadan kaldırır. Doğruluk için tüm malzemelerin tutarlı ve sabit akışını sağlar ve malzemelerin tıkanmasını aydınlatır. Temel özellikler arasında dahili akışkanlaştırma ile dönen bir deşarj; herhangi bir kompakt veya birbirine geçmiş malzemeleri parçalayacak ve yerinden çıkaracak ek bir havalandırma; ve bıçak üzerine monte edilmiş, montajı, sökülmesi ve günlük temizliği kolay (CIP) - böylece güvenliği artırarak tozu ve buna bağlı patlama riskini ortadan kaldırır.Genel kullanımında hemen hemen tüm katı akışkanlar için uyumludur.


Maximum sıyırıcı çapı Ø1.000mm
Çıkış Çapı: Ø200-320mm şeklindedir.

 

bunker köprü kırıcıbunker köprü sıyıcı-kırıcı

Köprü Kırıcı  -  Sıyırıcının Avantajları nelerdir?

Çalışma ortamındaki gürültüyü ve tozu azaltır.
Malzeme akışı sürecinde Ayrışmayı azaltır.
Minimum bakım
Minimum işletme maliyeti
Hijyen tasarımı ve imalatı
304 veya 316 paslanmaz çelik olarak mevcuttur.
CIP, İşlemde Temizleme

silo discharge material

 

bunker silo dip tarayıcıSİLO BUNKER BOŞALTICI

KÖPRÜ KIRICI Çalışma Prensibi

Köprü kırıcılar aslında basit sıyırıcılardır. Konik yapı içinde çok düşük tölerans ile sıyırma işlemi yaparak ürünün bloklaşmasını önlemenin yanında, bloklaşan toz yapının kırılmasını sağlayarak akışkanlığı sağlar. 360 derecelik sıyırma-taraması yaparlar. Düşük devirlidirler, kuru katı akışkanlar için uygundurlar.  

Günümüzde modern pazarda "Etkili" Köprü Kırıcılar / Silo Boşaltıcılar varsa bile çok az bulunmaktadır. Çoğu cihaz bir sorunu çözer ancak başka bir problem yaratır, örneğin, Vurma / titreşim bazen toz köprülemesini çözebilir, ancak siloya zarar verir ve genellikle tozları ayırır. Hava enjeksiyonu yüksek miktarda kuru basınçlı hava gerektirir ve siloda vb. Toz patlaması riski taşır. Hava kaçakları ile ortam daha fazla tozlu hale gelebilir. Tüm bu durumlar düşünüldüğünde köprü kırıcı etkili bir yöntemdir.

Köprü kırıcı Konik tipleri

 • Bizler biliriz ki her proses birbirinden farklıdır.Yöntem aynı olsa da kritik noktalardaki çok küçük ayrıntılar prosesleri durdurma noktasına bile getirebilir. “Bizler buna kısaca her prosesin rejmi ayrıdır tabirini kullanırız..” Bu yüzden  ,tüm akışkanlaştırıcılar depolanan yada boşlaltılacak olan ürünün cinsi ile orantılı bir şekilde farklılık gösterirler.
  1.Malzemenin Akışkanlığı (Statikliği)
  2.Granül Büyüklüğü yada büyüklükleri
  3.Granül Yapısı-(Birbirini kitlemesi-Örneğin uzun yassı makarna
  şeklindeki hammaddelerin akışkanlığı formsuz granüllere göre daha
  zordur.)
  4.Kapasite
  5.Aşındırıcılık Etkisi
  6.Koroziflik şeklinde kısaca sıralanabilir.
  Tüm bu rejim özellikleri, duruma göre ekipmanın iç koniğinin açısını,tipini, kaplamasını çeşitlendirebilir.Her ne kadar ürün standart olsa da kendi içinde farklı varyasyonlara sahip olabilir.

Köprülenme Problemine Son

Silo yada bunker boşaltmak zaman zaman ürünün özelliğine göre sıkıntı oluşturması proseste ekipman eksikliği anlamına gelir. Özellikle köprülenme problemleri bunların başında gelir.Bin aktivatör, rotoflow,köprü kırıcı ,  silo sarsağı gibi ekipmanlar bu problemlerin çözümlerinden biridir.

Bunker Dip Tarayıcı Genel Kullanımı

 bunker dip tarayıcı

Söz konusu köprü kırıcı, sıyırıcı genel olarak aşağıdaki katı akışkanların depolanması ve boşaltılması sırasında etkin bir kullanıma sahiptir. Özellikle proseste bulunan kurutucu çıkışlarındaki bunkerlerde tercih edilen bir ekipmandır. Silika, kalsiyum karbonat, titanyum oksit, karbon, toner, mürekkep, diyatomlu toprak, cam elyaf, tekStil, kağıt tozu, odun atığı, ezilmiş atık plaStik, boyalar, pigmentler, kullanılmış çay yaprakları, yanmış kül, kurutulmuş kek, aktif kömür, yağ kek, toplanan toz, ilaç, tarım kimyasalları, sitrik asit vb.

 

 

 •  rotoflow,bin aktivatör, titreşim koniğibin aktivators, silo sarsakbin aktivators, silo sarsak
 • Etiketler: bin activators, bin activator, bin aktivatör, bin aktivator, bin,activator, bin discharger, vibrasyon koniği,rotoflow, silo boşaltma, silo boşaltma sistemleri , fluidized bed, silo havalandırma, hava ile silo boşaltma, silo boşaltma, silo boşaltma sistemleri , fluidized bed, silo havalandırma, hava ile silo boşaltma, vibrasyon konikleri, bin activators,silo sarsak, silo sarsağı, rotoflow, titreşimli konik, silo titreşim koniği, köprü kırıcı,sıyırıcı,bunker sıyırıcı, silo bridge breaker, bin bridge breaker, bridge breaker


DAHA FAZLASI