DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

silo, paslanmaz silo, un silosu

PROSES Bilgisi

 

un silosu, şeker silosu

Uygulama

Karışımlarınızı oluşturmanın  en kolay yolu

Ürünlerinizi oluşturan karışım oranlarının stabil olması yaptığınız işin kalitesi ile doğru orantılıdır.Olması gerekenden daha fazla olan hammaddenin, ürünün kalitesini ilk bakışta arttırdığı düşünülebilir yada yaptığınız işin töleransı bu yanlışlıkları telafi edebilir.Ama olması gereken , telafisi olsun yada olmasın, karışımlarınızda neyi ne kadar kullanmak iStiyorsanız, tek seferde hedeflenen miktar kadar kullanmak olmalıdır.Bu hedefe varmak ve az yada çok, her türlü hatalı karışım oranından kaçınmak için doğru yöntemler ve araçlar kullanmak gerekir.

bin aktivatördozaj

 

 

PDF KATALOG

PROSES KONTROL & MÜHENDİSLİK

Hangi sektörde olursanız olun, hangi üretimi yaparsanız yapın. Eğer mamülünüz bir reçete veya bir karışımdan olusuyorsa, mamüllerinizin oluşumunda hammadden yarı mamül veya son ürüne kadar prosesinizi anahtar teslim kuruyoruz.

Tasarım,Proje, Elektrik,Elektronik ve Mekanik olarak size çözüm ortağı oluyoruz.

Özellikle Gıda,İlaç,PlaStik üreticilerine yönelik çalışmalarımızda silolarda depolama, pnömatik toz transferi veya likit transferinde, daha sonrasında reçeteye göre tartım ve dozajlama işlemlerinde günümüz teknolojisini en yüksek seviyede kullanıyoruz.

Proseslerinde bizleri tercih edenler artık üretimin her anını cep telefonu, cep bilgisayarları, bilgisayar, mail,internet gibi platformlardan takip edebiliyorlar.

Likit uygulAma prosesleri

Likitlerin Ölçülmesi:..
Prosesinizdeki sıvıların akış durumlarını görmek, hatalı yada tüm adımları izlemek, micro seviyede dozaj yapmak artık daha kolay. 4-20mA,0-10V flowmetrelerle anlık debiyi pulse veren flowmetreler yardımı ile ölçümü.

DEPOLANMASI

Genellikle Paslanmaz çelikten mamül depolanacak olan likitin karakterine göre ceketli,çift cidarlı, sempantinli,bombeli,konikli,menhollü ve prosese uygun ölçülerde her türlü tank imalatını yapmaktayız. Daha sonra dozajlanacak likiti buradan alarak istenilen miktarda hedef bölgeye en uygun bir şekilde taşımaktayız. Glikoz, lesitin, invert şeker,likit maya konusunda uygulamalarımız mevcuttur.

Dozajlama Yöntemleri

Dozajlama prosesleri ile birlikte ,dozajın yapıldıktan sonra ürünün hedef lokasyona gitmesi için  pnömatik transfer sisteminin en çok tercih edilme nedeni  filexibilite özelliğidir. Ve planlı bakım, revizyon, aşınma problemleri , montaj kolaylığıda diğer tercih sebebidir.

TARTIM YÖNTEMLERİ

tartım yöntemleri

*** Tartım ve Dozaj Prosesleri
Prosesinizi oluşturan tüm maddeler loadceller yardımı ile %1 hassasiyetle tartılabilir ve imalat reçetenize göre de karışımlarınız oluşturulur.Karışım  silo altındaki bunkerlerde yada tartım siklonlarında yapılabilir. Bunun yanında herhangi bir yere boşaltılarak tartılması mümkün olmayan sürekli çalışan reaksiyon tipi proseslerdeki hammaddeleriniz veya yarı mamülleriniz transfer sırasında boruların içinde loadceller,manyetik,hacimsel ve likitler ise türbin tipi flowmetreler yardımı ile hareket yani transfer durumundayken ölçülebilir.

Örneğin jel kıvamındaki ve akışkan olmayan bir deterjan, gres yağ, çamur, pasta kreması bunların arasında yer alabilir.

Toz hammaddelerde ise bu mekanik taşıma yardımıyla yapılır.Tam bu sirada eksilme yontemine gore yada debiye gore hesaplamalar yapilabilir.

*** Zaman, Sıcaklık,Nem Atmosferik Şartları
Prosesiniz eğer Atmosferik ortamda çalışıyorsa; nem miktarı sıcaklık ve zaman göre değişkenlik gösteriyorsa ve farklı durumlar farklı şekilde değerlendirilip imalat programını değiştirebiliyorsa bu değişkenleri şartlara bağlı tutarak prosesinizi bu şartlara göre yönlendirebiliyoruz.

Eğer pnömatik taşıma yapıyorsanız ve blowerdan çıkan hava sizin hammaddenizi bozacak yada boru cidarına yapışmasına neden olacaksa. Proseslerdeki havanızı özel olarak filtre ediyor,gerekir


  • Etiketler:.un silosu, şeker silosu, pvc silosu, glikoz tankları, likit tanklar, hammadde depolama siloları, trevira silolar, bez silolar, bez un silosu, bez şeker silosu,paslanmaz silo,
    paslanmaz silolar, paslanmaz silo, paslanmaz silo imalatı,silo imalatı,un silosu imalatı,un silosu imalatçıları, şeker silosu ,şeker silosu imalatçıları,un siloları imalatçıları, paslanmaz tank, paslanmaz tank,un silosu tipleri,un silosu imalatçı firmalar,un silosu yapımı,un silosu üreticileri,silo imalatı,silo imalatı,paslanmaz tank, paslanmaz tank imalatı,un tartımı, otomatik tartım