DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com

silo filtre timer

Toz Tutma Kontrol SİSTEMLERİ

Toz tutma sistemleri, silo bunker filtreleri, jet pulse filtre sistemleri, silo filtre sistemleri için kontrol üniteleri, jet pulse timer, filtre patlaç timer , patlaç kontrol kartı

jet pulse timer

jet pulse timer kontrol

Proses Filtreleri, sürece özel filtreler,siklon filtreler için timer kontrol kartları.Silo üstü filtreler çin timer

SİLO FİLTRE KONTROL KARTI - FİLTRE TİMER Nedir?

Filtrelerde kullanılan patlaç valfler, çok çıkışlı zaman rölesi ile belirli aralıklarla devamlı aç-kapa işlemini yaparak kartuş yada torbalı filtre üzerinde biriken tozlar temizler. Bu sayede filtreler daha geçirgen halde tutulmaya çalışılır. Tüm bu işlem , timer kontrollü patlaç valflerden temizlik amaçlı basınçlı hava yollanarak yapılır. Filtreler silkeleme işlemini yaptıran ekipmanla patlaç kontrol kartı , filtre timer, filtre elektronik zamanlayıcı, patlaç valf kontrol ünitesi adı verilir.

 

* Filtre timer kontrol ünitesinin tüm çıkışları 4+4 modül soket şeklinde olup, istenildiğinde röle yada triac çıkış seçilebilir.
* Röle yada triac çıkışlar zarar gördüğünde kart komple olarak değil sadece çıkış modülü değişir.
* Endüstriyel IP56 Muhafaza Kutusu Şeffaf cam kapaklı
* 24VDC, 110V – 220V AC Selenoidlerde Kullanma (İsteğe bağlı)
* Seçilebilir Transistör-Röle veya triyak çıkışlı
* İstenilen çıkış aralıklarını dip switch yardımı ile ayarlayabilme
* 4-8 Adet Standart çıkış (iki modül)
* Tek çıkışa extra selenoid valf bağlama özelliği
* Şoklama süresi ayarlanabilir (0 – 250 sn)
* Puls süresi ayarlanabilir (100 – 1000 ms)
* Kolay programlanabilen dip switchler
* Harici kontak ile sistemi başlatma (start)
* Sistemin çalıştığını gösteren çıkış rölesi
* Harici kontrol rölesi ile çalışan sistemlerde, proses durduktan sonra filtre kendini temizlemesi için 15dk boşta patlatma yapma özelliği
* Konik yapılı filtreler için extra pnömatik vibratör çıkışı rölesi (Vibrasyon modüllü kartlar)
* Ortam sıcaklığı : -10 °C ile +120 °C
* Bağlantı şekl : Bütün Bağlantılar Yaylı Soketli Klemensler ile Yapılır.
* AISI304 Paslanmaz taban saclı
* Montaj şekli : Filtre Üzerine Kolay Montaj
* Monoblok PCB kart yerine, modüler kart, harici besleme yapısı sayesinde oluşabilecek arızaları, üreticiye başvurmadan universal ürünler ile değiştirebilme.
*ATEX prosesler için özel pano yapısı
*Her türlü jet filtre ile birlikte uyumlu çalışabilme.

Teknik özellikleri
İşletme Gerilimi : 110/220V AC
İşletme Frekansı : 50/60Hz
Besleme Güç Tüketimi : 25W
Bir Panoda max. Çıkış Sayısı : 32
Çıkış voltajı, Akımı max. : (24V – 1A) – (220V – 6A) – (110V – 6A)
Tüm bu özellikler ATEX olarak da ihtiyaca göre sunulmaktadır.

,

 

 

 

Proses Kontrol+ Filtre Timer Kartı

Filtre kontrol kartı üzerinde, proses İhtiyaçlarına göre her çıkışa birden fazla vibratör selenoidi bağlanabilir.
V3. Vibratör Modülü Ayarları (Versiyon 3)
Extra vibrasyon modülü (4 Adet) olan kartlardaki çıkışlar aşağıdaki gibidir. Bu çıkışlar ana kart üzerine takılı olan ikinci röle modülü için geçerlidir. Ve kart üzerinde eğer V3 (versiyon 3 ) ibaresi var ise söz konusu ayarlar yapılabilir. Ayrıca bu mödülün aktif olması için OUTPUT dip switchlerinin 5-6-7-8 olarak ON konumuna getirilmesi gerekir. Çalışma şekilleri ise aşağıdaki gibidir.
5.çıkış 20 sn dur 5 sn çalış (EV1-RÖLE-selenoid)
6.çıkış 45 sn dur 5 sn çalış (EV2-RÖLE-selenoid)
7.çıkış 60 sn dur 5 sn çalış (EV3-RÖLE-selenoid)
8.çıkış 120 sn dur 5 sn çalış şeklinde. (EV4-RÖLE-selenoid)


  • jet filtre timer ünitesi

FİLTRE TASARIMI VE PROSES

Filtre kontrol kartı, filtre patlaç timer  tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip,  endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler üretmektir.  Bu bilgi ve yeti ile tozsuzlaştırma alanında tesisinizi daha çalışabilir bir hale getiriyoruz.

NEDEN DOSERAY FİLTRE KONTROL KARTINI SEÇMELİYİZ ?

 silo filtre kartı
  • DOSERAY Filtre kontrol kartı yada diğer adı ile filtre patlaç timer, tüm toz tutma sistemlerinde filtre medyasını  temizlemek için kullanılan zamanlamaları, şoklama sürelerini ayarlayan kritip bir ekipmandır. Eşdeğerlerine göre 220-24AC-DC selenoid valfler ile birlikte güvenli bir şekilde çalışabilir.Selenoid valfte güç farkı gözetmez. Universal tüm selenoid valfler ile birlikte çalışabilir. Aynı filtre de, birden fazla farklı güçte ama aynı gerilimde selenoid valfleri tahrik edebilir. Bunun yanında muadil kartlarda besleme üzerinde gelirken, DOSERAY Filtre kontrol kartından , besleme harici SMPS üzerinden gelir. Bu sayede bozulması durumunda kolayca tüm filtre kartını değiştirmeden sadece beslemenin değişmesi ile uzun yıllar güvenli bir kullanım sunar.

  • Etiketler: filtre, toz filtresi, karbon siyahı filtre, wam filtre, wameco, wamflo, wam silotop filtre, wam filtre, jet pulse filitre, jet pulse filtre, jet-pulse filtre, toz toplama, silo filtre, silo üstü filtre, silo filtresi,plasmec mikser filtre, plasmek mikser filtre, çimento silo filtresi, çimento filtresi, petrokok filtre, toz mikser filtresi, toz mixer filtresi, bunker filtresi, soğuk mikser filtre, mixer filtre, pvc mikser filtre, sıcak mikser filtre, silo üstü jet filtre, petrokok silo filtresi, cimento filtresi , silo filtresi, kalsit silo filtresi, silo üstü jet filtre, soda filtresi silo,ektrüder emiş sistemi filtresi, plaStik hammade emil filtresi, ağır ve ağır soda filtresi.,filtre timer,jet pulse filtre timer, filtre timer ünitesi,filtre kontrol kartı,atex filtre, filtre patlaç timer kartı,atex jet pulse kontrol kartı, patlaç valf kontrol ünitesi
DAHA FAZLASI