DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLİSH

hava kilidi, rotary valve, yıldız besleyici

YILDIZ BESLEYİCİ

Pnömatik transfer sistemleri ve siklon altı ayırma işlemleri için yıldız besleyici çözümleri

hava kilidi,eklüs, yıldız besleyici

YILDIZ Besleyici

Pnömatik nakil sistemleri için özel,yıldız vana  yıldız besleyici imalatı.

Hava Kilidi - Yıldız Besleyici Fonksiyonu Nedir?

Yıldız besleyici, genellikle sektöre göre değişkenlik gösteren  hava kilidinin diğer anılma adıdır. Kısacası yıldız besleyici eşittir hava kilididir. Hava kilidinin farklı tür kullanımı olsa da bunları iki ana başlık altında toplamak hiç de yanlış olmaz.Hava Kilidi ilk olarak pnömatik taşıma proseslerinde  transfer edilecek malzemeyi hatta düşürmek ve ikinci olarak da filtre,siklon altlarında kullanıldığında hava ile granül-toz malzemeyi birbirinden ayırmak için kullanılan cihazlardır. Bunun yanında hava kilidi, dozajlayıcı, silo altlarında oransal boşaltıcı olarak da kullanılması mümkündür.hava kilidi , yıldız besleyici

 

Hava Kilidi - Hücre Tekeri-Yıldız Besleyici Nasıl Kullanılır?


yildız besleyici, hücre tekeriex hava kilidi

Yani İki fonksiyona sahip bu ürün,  hava ile ürünü birbirine karıştırırken diğerinde yerçekimi kuvvetinden yararlanarak ürün ile basınçlı havayı birbirinden ayırır. Prosesin tipine ve taşınacak ürün cinsine göre kanatçık yapıları,töleransları,devir hızları farklılık gösterir. Aynı şekilde taşınacak malzemenin özelliğine göre kırıcı görevi de görebilir. Hatta kırıcılarla beraber akuple bile çalışabilir.

Hava Kilidi-Hücre Tekeri-Yıldız Besleyici ST37 Karbon çelik ve AISI-304 AISI-316 Paslanmaz olarak üretilmektedir.Yataklama tipleri ise mekanik salmastra, keçe ve yine prosese göre farklılık gösterilebilir.

Hava Kilidi- Hücre Tekerlerinin iç Rotorlar bıçaklı, Yuvarlatılmış tip, Ayarlanabilir kanatçık tipli, Sıyırıcılı, Polyamid, gibi seçeneklerden oluşabilir.Bu da hava kilidine her proseste kullanılabilme esnekliğini ve çeşitliliğini verir.

Hava Kilidi - Hücre Tekeri-Yıldız Besleyicinin bu kadar farklı seçeneklerden oluşma sebebi tamamı ile taşınacak malzemenin cinsi ve prosesle ilgilidir. Bu o kadar önemlidir ki. Yapılacak bir hata ile taşınacak malzemeye zarar bile verebilir. Piyasada bulunan basit çözümler belki un,çimento ve daha sayılabilecek bir çok malzemenin transferinde başarılı sonuçlar alabilir. Fakat granül büyüklükleri ve malzemenin biraz değişik olması bu cihazların iflas etmesi anlamına gelir.

Örneğin Çimentoda kullandığınız hava kilidi, Hücre Tekeri-Yıldız Besleyicini ayçekirdeğinde kullanamassınız.Bunun başlıca nedeni ayçekirdeğinin yağlı olması ve çelik kanatçıklarda sıyrılırken zarar görüp yağın çıkması sonucu kanatçıkların içlerinin zamanla ayçekirdeği parçacıklarının dolmasıdır. Proses çalıştıkça öyle bir zaman gelir ki kanatçıklar yarıya kadar dolar ve transfer kapasiteniz %50 aşağıya iner...

Yüksek basınçlarda kullanacağınız hava kilidi-hücre tekerleri yataklamalarınıza zarar verebilir. Yada yanlış kanatçıklar malzemenin öğütülmesine,belki de sarmasına bile neden olabilir. Biz deneyimlerimizle biliyoruz ki. Her prosesin farklı bir rejimi vardır.Bu yüzden her prosese ve kapasiteye göre farklı bir spesifikasyona göre çözüm seçmeniz gerekir

Hücre Tekeri-Yıldız Besleyici, Hava Kilidi Uygulamaları

Jet filtre altındaki malı boşaltma ,Seperetörlerde, Bunkerdeki malı pnömatik hatta düşürmek için,Silo içindeki malı pnömatik hatta düşürmek için,Hava ile tozlu malzemeyi birbirinden ayırmak için,Big bag boşaltmalarda malı oransal olarak pnömatik hatta boşaltmak için,Gravimetrik dozajlamak için..

HAVA KİLİDİ - ROTARY VALVE - EKLÜS  HÜCRE TEKERİ ROTOR TİPLERİ

  • hava kilidi rotor tipirotary kanat tipi 1hava kilidi kanat tipi2hava kilidi kanat tipi 3hava kilidi kanat tipi 4hava kilidi kanat tipi 6hava kilidi kanat tipi 7hava kilidi kanat tipi 8
  • A1-A2-A3: Açık Kanatlı
    B1-B2-B3:Radüs-Oval Kanatlı
    C1-C2-C3:Ayarlanabilir ve Değiştirilebilir Kanatlıi
    D1: Kapalı veya düzenlenebilir rotorlu hava kilidi(Dozajlama)

PDF KATALOG hava kilidi katalogu

Aşınmaya
Dayanıklı yıldız besleyici

 

 

DROP OUT BOX- EDUCToR ÇÖZÜMLERİ

        Bazı prosesler vardır ki , hava kilidini her ne kadar pnömatik transfer sistemi içinde kullanmak  isteseniz de boru giriş çıkış oryantasyonu sıkıntı yaşatabilir, bakım esnasında boruların sökülmesini istemeyebilirsiniz. Bu şekilde olan tesisler de blow thru hava kilidi yerine (eklüs) normal hava kilidi kullanılabilir ve altına venturi etkisi yapacak bir aparat takılır. Böylece hava kilidine bakım yaparken sisteme bağlı hatlar sökülmez.
hava kilidi, rotary valve

 

Üretimini yapmış olduğumuz tüm çaplardaki hava kilidleri , istenilen opsiyonel özelliklerde imal edilebilir yapıya sahiptir.
Ayrıca tüm bunlara ek olarak sistem basınç altında çalışıyorsa, mevcut basınç tüm sistemi daha fazla yük altında bırakacak ve aşınma sürecini hızlandıracaktır. Hava ile karışık aşındırıcı hammadde özellikle sızdırmalık elemanlarından dışarı doğru hareket etmeye çalışır ve bu harekette zaman içinde önce sızdırmazlık elemanlarına zarar vererek ortamda toza neden olacaktır. Akabinde ise gövde ve kapakların zarar görmesine neden olacaktır.
Yukarıda açıklamasını yaptığımız sürecin yaşanmaması ve bu doğal sürecin kontrollü bir şekilde uzatılması için doğru seçim yapılması gerekir. Bu tür aşındırıcı proseslerde ürün mutlak bir ömüre sahiptir. Burada önemli olan zamansız duruşa neden olmamaktır. Ayrıca hava kilidi zarar görse de çalışmasına devam etmesi ve 7/24 çalışan tesislerde ilk planlı duruşa kadar idare etmesidir.

 


hava kiidi, rotary valve air lock body gövde

 

  • Etiketler: hava kilidi, rotary valve, eklüs, hücre tekeri, kül hava kilidi, kül için hava kilidi, aşınmaya dayanıklı hava kilidi, pnömatik taşıma hava kilidi , hava kilidi ankara, hava kilidi imalatçıları, eklüs imalatı, eklüs çeşitleri
DAHA FAZLASI