doseray

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

filtre

Toz Tutma

 

filte, jet pulse filtre

Sistemler

Silo - bUNKER FİLTREleri

Pnömatik yada mekanik işleme tabi olan tüm hammaddeler toz ve granül fazında olduğu için prosese girdikten sonra mutlaka ortamda tozutma söz konusu olur.Bunun önüne geçmek, malzemeyi tekrar havadan ayırmak için toz tutucular yada diğer adıyla filtreler kullanılması gerekir.

Proseslerinizin özelliği, taşınan malzemenin partikül büyüklüğüne, vakum ve basınç altında çalışma durumuna göre paket toz tutma, jet-pulse filtre, siklon sistemleri çözümleri ile prosesinizi daha çalışabilir hale getirir.Toz emisyonu açısından hammadesinde toz olan proseslerde mutlaka filtre kullanılması gerekir.

Tüm Transfer işlemlerinde ve jet-pulse filtre imalatında Avrupalı çözüm ortaklarının yanında yerli filtre bezi üreticileri ve spesifik filtre elamanı üreten firmalar ile birlikte konstrüksiyonu tarafımızdan geliştirilmiş jet pulse sistemi ile çalışabilen %100 Teflon DuPont ürünleri de kullanmaktayız.Bunun yanında prosesin durumuna göre ısıya,neme ve yanmaya karşı özel filtre medyaları ile prosesiniz için en uygun filtrelerin üretimini yapmaktayız.

PDF KATALOG

JET PULSE FILTRE VE SİKLONLAR

Tüm pnömatik sistemlerde, santrifüj hareketi yardımıyla
hava ile tozu birbirinden ayıran konik konstrüksiyona siklon adı verilir..Siklonlara belirli bir hava debisi ile gelen hava toz-granül karışımı, siklon denilen bu konik konstrüksiyona girdiği zaman kesitin büyümesinden dolayı yavaşlar ve vortex (dönü) hareketini yapar.
Yani hava ile toz ürün karışımı hızlı hareketten birden faz değişikliğe uğrayarak daha büyük bir hacime çıkınca toz yada granül malzeme yerçekiminden ve santrifüjden dolayı aşağıya doğru düşer, hava ise atmosfere çıkar. Kısaca siklonlar bu şekilde çalışır. Siklonlara giriş kare,dikdörtgen,yuvarlak ve tanjant olabilir. Bu prosesin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Toz tutma becerileri...

Tüm filtre elemanları Max 150C gibi sıcaklıkta çalışma ve 5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek yüksek toz tutma alanlı filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemlerinden geçirilip en verimli pnömatik transfer işlemi gerçekleştirilir.

Çünkü biz biliyoruz ki, iyi bir toz tutma sistemi pnömatik transfer için en önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden de ülkemizde ve dünyadaki en iyi markalarla çalışıyoruz..

TOZSUZLAŞTIRMAPROSESLERİ

Tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip,  endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler üretmektir.

WAM 
FİLTRE SİSTEMLERİ

filtre kartuş
 • WAM SILOTOP FİLTRE KULLANIM ALANLARI
  -Çimento Siloları
  -Kalsit Siloları
  -Alçı Siloları
  -Proses PVC,Toz Depolama Siloları
  WAM Silotop Silo Filtre ve Genel Özellikleri
  SILOTOP SERIES R03 Silo üstü 800mm çap
  POLYPLEAT Filtre Kartuşları
  Jet Temizleme Modülü, Elktronik Timer
  Flanşlı kolay takılabilir ve rijit yapı,Rahat sökülebilir filtre kartuşları
  3 lü selenoid valf grubu
  AISI304 paslanmaz inox filtre gövdesi

 • Etiketler: filtre,toz filtresi, karbon siyahı filtre, wam filtre, wameco, wamflo, wam silotop filtre, wam filtre, jet pulse filtre, jet pulse filtre, toz toplama , silo filtresi,
DAHA FAZLASI