DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.?

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

hava kilidi, rotary valve

Hava Kilidi

Pnömatik transfer için kullanılan hava kilidleri,eductor,eklüs seçimleri..

hava kilidi,eklüs

EKLÜS

Pnömatik nakil için kullanılan hava kilidlerine verilen genel isim olup kendi içinde varyasyonlara sahiptir.

Hava Kilidi Kullanım Alanları Nedir?

Hava kilidinin farklı türde kullanımları olsa da bunları iki ana başlık altında toplamak mümkündür .Hava Kilidi ilk olarak pnömatik transferde transfer edilecek malzemeyi hatta düşürmek ve ikinci olarak da filtre,siklon altlarında kullanıldığında hava ile granül-toz malzemeyi havadan ayırmak için kullanılan cihazlardır. Bunun yanında hava kilidi, dozajlayıcı, silo altlarında oransal boşaltıcı olarak da kullanılması mümkündür.Pnömatik nakil için kullanılan hava kilidleri eşdeğerlerinden farklı olarak eklüs olarak da adlandırılır. Bunun yanında hücre tekeri olarak adlandırılan ekipmanlarda altlarıda eductor takılacak eklüs gibi çalıştırılabilirler .Yan taraftaki görsel kısaca bunu açıklamaktadır.

.eklüs, hücre tekeri transfer

 

Hava kilidi iki fonksiyona sahiptir. Hava kilidi birinci fonksiyon olarak ürünü birbirine karıştırırken diğerinde yerçekimi kuvvetinden yararlanarak ürün ile basınçlı havayı birbirinden ayırır. Hava Kilidi, prosesin tipine ve taşınacak ürün cinsine göre kanatçık yapıları, töleransları,devir hızları farklılık gösterir. Hava Kilidi aynı şekilde taşınacak malzemenin özelliğine göre kırıcı görevi de görebilir. Hatta kırıcılarla beraber akuple çalışabilir. Hava Kilidi - Hücre Tekeri ST37 Karbon çelik ve AISI-304 AISI-316 paslanmaz,Hardox,Ni-Hard olarak üretilmektedir. Hava Kilidi yataklama tipleri, sızdırmazlık elemanları salmastra,mekanik salmastra, keçe ve yine prosese göre farklılık gösterir. Hava Kilidi- Hücre Tekeri iç Rotorlar bıçaklı, Yuvarlatılmış tip, Ayarlanabilir kanatçık tipli, Sıyırıcılı, Polyamid, gibi seçeneklerden oluşabilir...

HAVA KİLİDİ - ROTARY VALVE - EKLÜS  HÜCRE TEKERİ ROTOR TİPLERİ

PDF KATALOG

eklüs - blow thru rotary valve

Ürün-Hammadeyi üstten alıp, pnömatik hatta düşüren nakil tipi ürünlerdir. Eklüs diye de adlandırılabilirler. Dizaynları, sızdırmazlık elemanları  pnömatik transfere göre imal edilmektedir..

Neden Biz?

Tüm hava kilidi  tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler imal etmektir.

Aşınmaya
Dayanıklı Ürünler

hava kilidi eklüs

hava kiidi, rotary valve air lock body

Her ne kadar farklı özelliklerde hava kilidi – rotary valve nin ömrünü uzatsa da genel olarak ele alınabilecek özellikler bunlardır. Üretimini yapmış olduğumuz tüm çaplardaki hava kilidleri , istenilen opsiyonel özelliklerde imal edilebilir yapıya sahiptir.
Ayrıca tüm bunlara ek olarak sistem basınç altında çalışıyorsa, mevcut basınç tüm sistemi daha fazla yük altında bırakacak ve aşınma sürecini hızlandıracaktır. Hava ile karışık aşındırıcı hammadde özellikle sızdırmalık elemanlarından dışarı doğru hareket etmeye çalışır ve bu harekette zaman içinde önce sızdırmazlık elemanlarına zarar vererek ortamda toza neden olacaktır. Akabinde ise gövde ve kapakların zarar görmesine neden olacaktır.
Yukarıda açıklamasını yaptığımız sürecin yaşanmaması ve bu doğal sürecin kontrollü bir şekilde uzatılması için doğru seçim yapılması gerekir. Bu tür aşındırıcı proseslerde ürün mutlak bir ömüre sahiptir. Burada önemli olan zamansız duruşa neden olmamaktır. Ayrıca hava kilidi zarar görse de çalışmasına devam etmesi ve 7/24 çalışan tesislerde ilk planlı duruşa kadar idare etmesidir.

  • Etiketler: hava kilidi, rotary valve, eklüs, hücre tekeri, kül hava kilidi, kül için hava kilidi, aşınmaya dayanıklı hava kilidi, pnömatik taşıma hava kilidi
DAHA FAZLASI