DOSERAY

DEPOLAMA - DOZAJ - PROSES  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.?

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLISH

25 kg paketleme makinesi, 25 kg torba dolum

kraft paketleme

25kg torba dolum ve dikişli paketleme çözümleri...

25kg toz paketleme, 25 kg torba dolum

Torba Dolum Makinesi

20-25kg endüstriyel hammaddelerinin dolum vepaketleme çözümleri
DOS-PACK1 -1-3ton/saat
DOS-PACK2 2-6ton/saat

25 kg TORBA DOLUM MAKİNASI NASIL ÇALIŞIR?

25kg torba dolum makineleri, toz ve granül forumundaki katı akışkanlar için yaygın bir kullanıma sahiptir. Proseste kullanılacak katı akışkanın durumuna göre farklılıklar gösterse de temelde aynı işleve sahiptir. Dolum makinelerimiz ,süt tozu,pst,irmik, nişasta, süt tozu, toz kakao, soya unu, ekmek katkı maddeleri, zirai ilaçlar gibi Kraft torba dolumda kullanılır.Makinemiz brüt ve net torba dolumu şeklinde çalışma özelliğine sahip olup her iki işlemde de dara alma fonksiyonlarına sahiptir. Dara,  tartım şekline göre otomatik , manuel veya belli aralıklara göre alınabilir. Tartılan akışkanın cinsine, kullanılacak vibratör gücüne göre bu fonksiyonlar operatör tarafından kolayca değiştirilip, yüksek hassasiyetli tartım yapılır.Tartımın hassasiyeti ve hızı , dolum yapılacak ürünün dökme yoğunluğu (500-600kg/m3) ile ilintilidir. Bu yüzden torba dolumdaki hızımız 1-6ton/saat aralığındadır. Çok hızlı dolum söz konusu olduğunda  otomatik dikiş makinesi kullanılır.

Tek başına bir operatör verimli olarak 3ton/saat ürünü paketleyip aynı zamanda dikebilir.Söz konusu ürün granül olduğunda ise hız orantılı olarak artabilmektedir.

Dolum makinemiz özellikle  orta ve yüksek yoğunlukta akışkan ve akışkan olmayan hammaddelere uygun olup, akışkanlaştırmak için özel çözümlere sahiptir.Geniş bir kapasite aralığı olan cihazımız yüksek hassasiyete sahip olup, C3-C5 class loadceller yardımı ile yüksek çözünürlüğe sahiptir. Sistem çevresel etkiler,vibvrasyon vs durumları bertaraf etmek için 4 loadcell ile tartımı gerçekleştirmektedir.Hassasiyet, kullanılan loadcele göre değişkenlik gösterse de 10-15gr şeklindedir.Analog çıkışlı, harici kontak ile dara alınabilir indikatörü ile tatrmın doğruluğu hem HMI ekranından hem de indikatör ekranından sürekli kontrol edilir. Böylece yanlış tartımın önüne geçilir.

torba dolum makinesi

STANDART torba dolum ve PAKETLEME

VAKUM ÜNİTELİ torba dolum ve PAKETLEME

 

Torba Dolum Makinesi Teknik Özellikleri

* Paket dolum hızı, ürünün yoğunluğu ve akışkanlığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden makine iki besleme helezonlu olup, hızlı modda ikisi birden çalışır ve hassas aralıkta sadece biri çalışır.

* Dolum ağzında torbayı sabitlemede pnömatik mekanizma kullanılmaktadır. Operatör tarafından belirlenen set miktarına göre torba dolum işlemini gerçekleştirilir. Tüm bu işlemler yapılırken, makine üzerindeki loadcell,filtre,vibratör,fan ve besleme helezon Hz leri kullanılan ürüne göre farklı varyasyonlarda çalıştırılır.

*  Paketlenecek hammaddenin set edilen  ağırlık miktarına göre dolum işlemini ayarlayan ve dolumu gerçekleştiren, istenilen paket ağırlığına yaklaşıldıkça kademeli invertörlü helezon besleme sistemi bulunmaktadır. Dolum başarılı bir şekilde tamamlandığında, torba otomatik olarak taşıyıcı konveyör yada robota kola düşer ve dikim makinesinin ağzına kadar götürülür.

* Otomatik emiş ile tozlu akışkanlarda , tozun ortamdan emilmesini sağlayan filtre yapısı.10m2/3.500m3/saat gibi opsiyonel bir filtre sistemi ortamın hijyen durumuna negatif etki yapmaz.

*  PLC Kontrolü ve kullanıcı dostu dokunmatik 10" Renkli HMI ekran sayesinde kolay kullanım özelliğine sahiptir.

*  Otomatik torba taşıma , takma,bırakma sistemi ile minimum işçilik veyüksek seviyede güvenlik donanımlarına sahiptir.

*Muadillerine göre çok fazla değişkene ve varyasyona sahip olan dolum makinemiz.

İki helezon, yukarı aşağıya lift hızı, robot kol için toplamda dört adet invertere sahiptir.

* Bunker üzerinde bulunan seviye sensörü ile paketleme makinesin torbalama içinn yeterince hammadde kalmadığında ana sistemden ürün çekebilir yada başka sistemleri uyarabilir.

*Sistem yüksek ISG kurallarına riayet ederek tasarlanmış olup, kullanıcı dostudur.

 

25 kg torba paketleme, toz torba dolum makinesi

 

DOSERAY DİKİŞLİ TORBA DOLUMUN AVANTAJLARI NEDİR?

Üretimini yapmış olduğumuz dikişli torba dolum makinelerinin en önemli özelliklerinden biri de farklı torba boyutu ve yüksekliği ile çalışabilmesidir. Bu da makinenin ürüne göre farklı ayarlanabilmesini sağlamaktadır.

Bunun yanında torba tedarikçilerinden her zaman aynı ürün gelmeyebilir. Hem dikiş makinesi hem de makinedeki liftin otomatik konumu hiçbir ayar yapmadan çalışmanızı sağlar.Roller konveyör hangi konumda ise paketleme makinesi de o konuma kendini pozisyonlar.

Dikiş makinesi dahil olmak üzere tüm sistemdeki yükseklikler değiştirilebilir. Torba dolum makinesi 30cm aralığına kadar kendini otomatik olarak ayarlama özelliğine sahiptir.Sensörlü lifti sayesinde dolum yüksekliği otomatik olarak ayarlanır..


  • DOSERAY Torba Dolum Makinesi İle işletme Şartlarına Göre Çalışma    Firmaların işletme şartları duruma göre farklılık gösterebilir ve dolum makinelerinin gerekli yükseklikleri prosesi her zaman sınırlar. Bu yüzden DOSERAY 25kg dolum makineleri kombine vakum ünitesi ile birlikte çalışarak 150m uzaklığa kadar ana ürün silosundan hammadde çekebilir. Bu da özellikle gıda proseslerinde silo ile paketleme makinasının aynı yerde olması dezavantajını ortadan kaldırır.Ortamı daha hijyen hale getirir.
  •  torba paketleme, torba dolumtorba dolum makinesi

magnet miknatıs

Torba Dolum Ünitesi ve Manyetik Seperatörler ile Proses Güvenliği

Manyetik Metal Seperatörler (Manyetik Bar) Koruma elekleri ile birlikte kombine çalışabilirler.Sabit barlı olan modeleri, yukarıdaki görselde görülen elek haznesinin içine yerleştirilir ve dolum yapılırken metal ayrışma işlemi de gerçekleştirilir. Kolay açılabilir kapağı sayesinde proses , kabul edilebilir zaman içerisinde görsel olarak kontrol edilip, gıda ve işin güvenliği sağlanır.Bunun yanında pnömatik olarak ürün silosundan emiş yapılıyorsa, ürün emicinin durumuna göre farklı varyasyonlarda çalışabilir.

KRAFT  TORBA DOLUMU

Toz yada granül formundaki katı akışkan hammaddelerinizin 15-20-25kg kraft torbalarda dolum ve  paketlenmesinde spesifik çözümler. (Süt tozu,pst,ayçekirdeği,susam kraft torba dolumu)

Torba Boyu Problemine Son Verin

 

Spesifik Torba Boyları ile Dolum ve Dikiş çözümleri

Paketleme makinelerinde sıkılıkla karşılaşına bir problemde değişken torba boyları çalışma ergonomisidir.
Özellikle dikiş makinesi, bant konveyör senkronizasyonu dolum makinemiz tasarımı ile kolaylaştırılmıştır.Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sadece çark ile dikiş makinasının boyu ayarlanabilmektedir. Ayrıca Konveyör altındaki dişli ayak ile 150mm boyu değiştirirken. Dolum makinesi üzerindeki lift bu duruma otomatik olarak uyum sağlamakta ve ball-screw ile pozisyonuna gelmektedir.

paketleme makinası dikiş, toz torba dolum

;

 

 

 

 

  • Etiketler:un paketleme makinası/flour packaging machine/paper bags kraft packet/un dolum makinesi, coffe packing machine, cacao packing machine, 25kg coffe packing, 25kg powder packing, 25kg cacao powder packing, flour packing machine price in india, flour packing machine in pakistan, flour packing machine price, automatic packing machine, flour packaging machine, packing machine,milk powder packing machine in pakistan,flour packing machine in bulgaria, sesame packing machine, Stitched packaging un paketleme ,paper bags flour, un paketleme makinası,un paketleme makinesi,un dolum, dikey paketleme makinesi, flour packing machine,Kraft paper flour, paper bag , paper bags, paper bags Sugar, paper package, un tartım, un paketleme makinası, flour packing paper, paper bags flour packing machine, flour packing machine price in india, flour packing machine in pakistan,flour packing machine price,automatic packing machine,flour packaging machine, Packaging machine un paketleme makinası/flour packaging machine/paper bags kraft packet, flour packing machine,rice packing machine,torba dolum,torba dolum makinesi ,torba dolum,dikişli torba dolum, toz torba dolum,süt tozu torba dolum,süt tozu dolum, yağlı tozlar dolum ve paketleme, süt tozu paketleme, otomatik torba dolum,açık ağız torbalama makinesi