DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLİSH

aero mechanic conveyor

Halatlı Konveyör

 

aero konveyor

Aero Mekanik Taşıma

Diskli ve çelik halatlı konveyör ile taşıma?

Her ne kadar ismi üretici firmalara göre farklılıklar gösterse de boru tipi halatlı , aero mekanik yada diskli konveyör olarak anılırlar.Pnömatik ve mekanik transfere muadil olarak gösterilirler. Kendi içinde çeşitlilik gösterse de başta granül ve toz olan tüm dökme malzemelerde kullanılabilirler. Esneklik ve uygulama  olarak pnömatikten daha zor , helezon konveyörden daha bir taşıma yöntemidir.  Özellikle kırılgan, higroskopik, malzemelerin sevkinde kullanılırlar. Sessiz, tozsuz , enerji verimliliği yüksek, aşınmaya karşı dayanıklı ve etkili bir taşıma yaparlar. Proseslerinizde ihtiyacınız olan diskli , halatlı taşıma konveyörlerini kendi bünyemizde yerli olarak imal ederken yüksek hızda çalışan aero mekanik konveyör taşıma sistemlerini  yurtdışı partnerlerimiz ile birlikte çözümlemekteyiz.

 

 halatlı konveyorhalatlı konveyoraero conveyor

 

Boru diskli konveyör imalatımız başlıca üç çapta üretilmektedir. En yaygın olanı 76.1mm dir. Her türlü kuru ve dökme malzemelerin siloya yada prosese taşınmasında kullanılır.Pnömatik ve mekanik transfere göre işletme maliyeti çok düşüktür. Ayrıca proses içinde hattın sürekli çalışmasını sağlayan elektronik ekipmanlara sahiptir. Bu sayede taşıma sistemleri daha uzun ömürlü çalışmaktadır. Uzunluk olarak 50metreye kadar çözümlerimiz olsa da ürünün cinsi ve kapasiteye göre farklılık gösterebilir. Bunun yanında diskli konveyörler ATEX ortamlar için diğer taşıma yöntemlerine göre daha fazla çözüme sahiptir ve her proje özel olarak sertifikalandırılabilir. Kapasiteleri ise aşağıdaki gibidir.

76.1mm 3m3/saat

114mm 15m3/saat

169mm 45m3/saat

AERO MEKANİK ve DİSKLİ KONVEYÖR NEDİR?

  • Aero Mekanik Konveyör, eşit aralıklarla yerleştirilmiş poliüretan disklere sahip bir tel halat takımının yüksek hızda hareket ettiği tüp şeklindeki bir tasarımdan oluşur.
    Çelik halat tertibatı, konveyörün her iki ucunda özel olarak tasarlanmış dişlilerden oluşur. Halat tertibatının yüksek hızda hareket etmesi aynı hızda çalışan bir hava akımı yaratır.
    Malzeme aero mekanik konveyörün hava akışına beslendiğinde, akışkanlaştırılır ve merkezkaç kuvveti yardımı ile çıkışa iletir. Aero mekanik konveyörlerler halatlı konveyörlere göre daha yüksek hızlarda çalışırlar ve kapasiteleri diğerlerine göre daha fazladır.  Aşağıda çeşitli yapıdaki aero mekanik ve diskli boru taşıma uygulamalarını görebilirsiniz. Aero mekanik konveyörleri halatlı konveyörlerden ayıran yegane unsur dönüşlerde kullanılan açılı borulardır.Aeromekanik konveyorda hız daha fazla olduğu için dönüşlerde , sistemi rahatlatacak diskli bir yataklama daha bulunur.

DİSKLİ BORU KONVEYÖR ÇEŞİTLERİ

  • aero konveyor, aero conveyor
  • 1-Z Taşıma, 2-L Taşıma,  3-Yuvarlak Taşıma, 4- Düz Taşıma, 5- Aktarmalı Taşıma 6- U Taşıma

PDF KATALOG diskli kponveyor katalog

diskli konveyör Ölçüleri ve kullanımı

Her türlü toz ve granül formundaki ürünlerin farklı iki nokta arasına taşınmasını sağlayan halatlı boru konveyörleri hiyjen yada en ağır şartlarda çalışma esnekliğine sahiptir. CIP temizliği, hava bıçakları ile havalı temizleme, fırçalı temizleme, Tek yükleme birden fazla noktada boşaltma gibi özelliklere sahiptir.  Ayrıca yatay,dikey ve farklı elevasyonlarda çalışabilir. Ürünü tek noktadan alıp üstte örnekleri gösterilen taşıma tiplerine göre farklı noktalara boşaltan ürün ölçüleri aşağıdaki gibidir.

Neden aerokonveyor?

Halatlı boru tipi konveyör  tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip endüstriyel tesisler için  minimum bakım ve  maximum dayanıma sahip ürünler imal etmektir.

Taşımada ALTERNATİF MEKANİK
Çözümler


halatlı drag konveyör

Halatlı ve boru taşıyıcı sistemlerimiz, her türlü işleme tesisin ihtiyaçları için esneklik sağlamak için modüler hale getirilmiştir. Bileşenler birden fazla oryantasyonda  bağlanabilir ve en uygun nakil çözümlerini oluşturmak için özelleştirilebilirler.Bunlar besleme,boşaltma,açı verme vs şeklinde örneklendirilebilir.

  • Etiketler: aero konveyör, borulu konveyör, halatlı konveyor, diskli konveyörler,  aero conveyor, aero mekanik transfer, diskli boru konveyör, disc-in-tube conveying, diskli konveyor, diskli mekanik konveyor, aero conveyor, diskli mekanik boru konveyor
DAHA FAZLASI