DOSERAY

DEPOLAMA - DOZAJ - PROSES  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.?

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLISH

rotary magnet1

Manyetik Seperatör

Pnömatik taşıma, blower ile transfer hatları için vakum-basınç proseslerine özel  elek-eleme çözümleri..

rotary magnet

rotary magnet

Silo - bunker doldurma kontrol eleklerii-manyetik ayırma prosesleri

Rotary magnet , Döner Mıknatıs Nasıl Çalışır?

 Döner mıknatıs, kuru akışkanların proses içinde transfer edilirken , üründen demir ve paramanyetik parçacıkların çıkarılması için dikey işlem hatlarında kullanılan  hat tipi manyetik ayırıcıdır. Süt tozu veya nişasta gibi köprüleşmeye yatkın, zor akışkan hammaddeler için özel olarak tasarlanmıştır.Bunun yanında tüm mikronize toz ürünlerde kullanılabilir.
Merkezi olarak monte edilmiş ızgara, ürünün serbestçe akmasını sağlarken, ince demirli ve yarı demirli parçacıkları ayıklayarak hafifçe dönerek ürünün köprülenmesini veya tıkanmasını önler. 30 mikron kadar küçük parçacıklar için ideal yapıdadır.
Temizlik basit ve hızlı bir işlemdir. Ürün akışı durdurulduktan sonra erişim kapısı açılabilir ve döner ızgara mahfazadan çıkarılır. Güçlü nadir toprak manyetik çubukların dışarı kaydırılmasıyla, metal kirlilik analiz için saklanabilen tüplerden otomatik olarak düşer. Temizlik için erişimden önce motoru izole etmek için elektrik güvenlik anahtarları takılmıştır.Manyetik yapı olarak neodyum mıknatıslardan oluşur.9.000 Gaus çekme gücüne sahiptir.ormal döner manyetik ayırıcının maksimum çalışma sıcaklığı 80 santigrat dereceden az olmalıdır. 80 santigrat dereceden 350 santigrat dereceye kadar da uyarlanabilir. maksimum manyetik alan gücü döner mıknatıs olarak 12000 Gauss'a ulaşabilir.

Aşağıda Teknik ölçüleri bulunan döner manyetik ayırıcı, giriş ve çıkış flanşları çeşitlendirilerek  ,redüksiyon yardımı ile DN100-DN300 boyutlarına kadar hizmet verebilir. Ayrıca söz konusu ekipman yapısı gereği tüm vakum ve basınç hatlarında çalışabilir.

Ölçülendirme ve Teknik Özellikler

rotary magnet


Manyetik Seperatör Diğer Teknik Özellikleri -Avantajları

Akışkanlığı engellemeyecek bir yapıya sahiptir.

AISI304-316 konstrüksiyona sahip olup gıda proseslerinde kullanılabilir.

Basınç-Vakum uygulamaları için seçenek sunar.

Kolay temizlenebilir yapıya sahip olup gerektiğinde tüm parçaları basitçe sökülebilir.

Giriş çıkış ölçüleri DN standartlarına uygun olup gerektiğinde spigot takılabilir.

İç yüzey polish parlak olup içinde mikrobakteriyal kontaminasyon oluşmasına engel bir yapıya sahiptir.

Özel Dizayn Manyetik seperatörler

Prosesinizin durumuna göre aşınmaya karşı , sıcaklığa duyarlı, yüksek kapasiteli, toz ve granül formundaki katı akışkanlar için spesifik eleme-ayırma-seperasyon çözümleri üretiyoruz.

Prosesinizi
Kontrol Edin

 

rotary magnet

Blower İle Taşırken Eleme Nasıl Yapılır?

Kolay temizleme, kolay bakım, kendi kendine otomatik boşaltma, gıda,kimya proseslerine uygun, basınç ve vakum altında çalışmaya uygun, 1ton/saat -10ton/saat kapasite, 500-1500mikron aralığında eleme aralığında özel imalatlar üretim programı içindedir.

 

Pnömatik transfer yaparken (vakum-basınç) ürün imalata girmeden son aşamada elenir.Bu eleme ile prosesinize sadece kabul edilebilir büyüklükteki granül-toz formundaki katı akışken girmesine izin verilirken. İstenilen özellikte olmayan diğer parçacıklar sepere edilir. Bu durum özellikle gıda prosesleri için büyük önem arz eder.

Örneğin un kendi bünyesinden değirmenlerden geldiği sırada un biti larvalarını barındırır.  Bu larvalar eğer üretime girmeden önce ayrıştırılmaz ise imalatda hiç hoş olmuyan durumlara neden olabilir. Ayrıca hat tipi bu eleklerdeki en önemli özelliklerden biri de otomatik temizleme özelliğidir. Batch çalışan sistemlerde süpürme esnasında otomatik olarka kendini temizler. 

 

 

 

 

  • Etiketler:magnetic seperator,rotary magnet, rotary magnet seperator, döner manyetik seperatör,döner mıknatıs,rotary magnetics