DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLİSH

air blaster, air cannon

HAVA ŞOKU KÖPRÜ KIRICI

Bunker akışkanlaştırma çözümleri

HAVA ŞOKU , AIR BLASTER , AIR CANNON KÖPRÜ KIRICI NEDİR?


Özellikle zor katı akışkanlar için (kalsit,vs..) akma problemlerinin önüne geçmek için kullanılan mekanik hareketlendiricilerdir.Düşük yoğunluklu katı akışkanları hareketlendirmek için etkin bir yöntemdir. Düzensiz formlara sahip dökme katı akışkanların hareket ettirilmesi için ideal bir yapıya sahiptir.  Her  ne kadar hava şoku ile hareketlendirme, akışı arttırma gibi rahatlatıcı sistem olsa da, kullanımı muadillerine göre  geniş bir alana sahiptir. Hacime göre k ullanım genişliği  0.1-500m3 bunker-silo şeklinde ölçeklenebilir.

Silo boşaltıcı olarak da bilinen bu yenilikçi Köprü Kırıcı, silolara ve bunkerlere montaj açısından tam uyumludur . Söz konusu ürün, mevcut tesis ekipmanına kolayca uyarlanabilir ve manuel müdahaleyi, çekiçlemeyi,şişlemeyi ortadan kaldırır. Fırınlar, silolar, silolar, hazneler, oluklar ve diğer ekipmanların içinde dökme malzeme biriktiğinde ve engeller ve fare delikleri nedeniyle akışı durduğunda, onu hareket ettirmenin en iyi yolu DOSERAY  hava şokudur. Hava şokları kömür, çimento ve agrega gibi malzemeler üzerinde , özellikle de az miktarda nemi muhafaza edip yapışkan hale geldiklerinde oldukça etkilidir . Ayrıca filtre koniklerinde de etkin kullanıma sahiptir.

Ayrıca, dar alanlara uyum sağlamak için borular veya hortumlar yoluyla beş adede kadar dağıtım noktasına boşaltan çok valfli modelleri de mevcuttur.


 

silo hava şok

Air Blaster - Air Cannon Avantajları Nelerdir?

Çalışma ortamındaki gürültüyü ve tozu azaltır.
Malzeme akışı sürecinde ayrışmayı azaltır.
Minimum bakım
Minimum işletme maliyeti
Hijyen tasarımı ve imalatı
S235JR,AISI 304 veya AISI316 paslanmaz konstrüksiyon.
CIP, İşlemde Kolay Temizleme

silo discharge material

 

silo air blaster

KÖPRÜ KIRICI HAVA ŞOKU HAREKETLENDİRme

Hava Şok Sistemleri genellikle organik kkatı akışkanlar, kepek, yem ve kül bunkerlerindeki köprü sorununu kolaylıkla çözer. Hava şokları, silolarda ve işleme tesislerinde dökme malzemelerin pnömatik aktivasyonu için aktif olarak kullanılabilir. Çoğu durumda standart bir sistem tarafından sağlanan basınçlı hava yeterlidir. Hava Şokları 5-6 bar civarında bir hava basıncında çalışarak en etkin çözümü kolaylıkla almayı sağlar.

KÖPRÜ KIRICI TİPLERİ VE ÇALIŞMA PRENSİBİ

 • Katı akışkanlar için yenilikçi ürünler konusunda uzman olan DOSERAY, borularda, silolarda ve bunkerlerde tıkanma, köprüleme ve topaklanma ile mücadele için, kişiselleştirilmiş uygulamalar için çok çeşitli bileşenler de dahil olmak üzere, etkin olarak sorun çözücü hava şoku yelpazesi sunar.

  Hızlı hareket eden bir valfe sahip bir basınçlı kap, bir güvenlik kontrolörü ve çok sayıda üfleme valfinden oluşan sistem, anahtar teslim kurulum dahil olmak üzere mevcuttur. Basınçlı hava tankları doğrudan konik-şut, silo veya bunkerin duvarına monte edilir. Düşük akışlı bölgelerin yakınında, kap duvarlarında 33-80 mm'lik delikler açılır. Daha sonra basınçlı kap ile kap duvarının iç tarafına monte edilen hava püskürtme nozulu arasına 2 ½” bir basınç hortumu takılır.

  Sadece birkaç milisaniye süren bir basınçlı hava patlaması, cömertçe boyutlandırılmış borudan dışarı üflenir ve üfleme valfi aracılığıyla kritik malzeme bölgesine üflenir. Üflenen hava, tıkanmış malzemeyi harekete geçirerek yerçekimi akışına devam etmesini sağlar.

  1, ½” basınçlı hava hattı ve valf kontrolü için bir toplama kablosu hava şokuna bağlanır. Basınçlı kaplardaki başlatma valfleri, tüm entegre güvenlik ve hava basıncı bakım cihazları ile kontrol ünitesi tarafından tetiklenir. Kontrol fonksiyonları basmalı buton, otomatik çalıştırma veya hata sinyali aracılığıyla manuel çalıştırma için ayarlanabilir.

  Düz tabanlı silolarda Akışkanlaştırma Çözümleri
  Düz tabanlı kaplardan kesintisiz tahliyeyi sağlamak için, bir silodaki gibi 45°'lik bir koni açısını simüle etmek için tahliye noktasının etrafına özel 45° mızraklı nozullar yerleştirilmiştir. Bu, zemin altı tahliye düzenlemeleri olan düz tabanlı gemilerin dışarı besleme kapasitesini önemli ölçüde artırır.

  Çeşitlilik ve Maksimum Etkinlik
  DOSERAY hava şoku sistemi, belirli durumlarda belirli sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Basınçlı kapların boyutları 36 ile 100 l arasında değişir ve malzeme kabının etrafına gerektiğinde farklı sayıda üfleme valfi yerleştirilir.Hava şokları, mevcut alana esnek bir şekilde sığacak şekilde ayrı ayrı konumlandırılabilir. 45° nozullara ek olarak, düz, açılı ve yayıcı nozullar, belirli bir noktaya yönlendirilen her hava patlamasının, sıkışık dökme malzemeyi kolayca harekete geçirmesini sağlamaya yardımcı olur.

Köprülenme Problemine Son

Silo yada bunker boşaltmak zaman zaman ürünün özelliğine göre akış problemlerini yanında getirebilir. Bu durum  proseste ekipman eksikliği anlamına gelir. Özellikle köprülenme problemleri bunların başında gelir.Air cannon, air blaster hava şok cihazı fare deliği, köprülerenme  problemin çözümünde etkin rol oynar.

HAVA ŞOKU KÖPRÜ KIRICI GENEL KULLANIMI

 silo air blaster

Söz konusu hava şoku ile köprü kırıcı, . Silika, kalsiyum karbonat, titanyum oksit, karbon, toner, mürekkep, diyatomlu toprak, cam elyaf, tekStil, kağıt tozu, odun atığı, ezilmiş atık plaStik, boyalar, pigmentler, kullanılmış çay yaprakları, yanmış kül, kurutulmuş kek, aktif kömür, yağ kek, toplanan toz, ilaç, tarım kimyasalları, sitrik asit vb.

 

 

 •  
 • Etiketler: bin activators, bin activator, bin aktivatör, bin aktivator, bin,activator, bin discharger, vibrasyon koniği,rotoflow, silo boşaltma, silo boşaltma sistemleri , fluidized bed, silo havalandırma, hava ile silo boşaltma, silo boşaltma, silo boşaltma sistemleri , fluidized bed, silo havalandırma, hava ile silo boşaltma, vibrasyon konikleri, bin activators,silo sarsak, silo sarsağı, rotoflow, titreşimli konik, silo titreşim koniği, köprü kırıcı,sıyırıcı,bunker sıyırıcı, silo bridge breaker, bin bridge breaker, bridge breaker, silo air cannon, silo air blaster, blaster, hava şok,, air cannons, air cannon, silo fare deliği

DAHA FAZLASI