doseray

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.00-18.00

yön klapesi, yon klapesi, yonlendirme valfi, pnömatik yön klapesi

YÖN KLAPESİ

 

mikro dozaj

çoklu valfler

flap tipi YÖN KLAPESİ

Başta gıda olmak üzere,plastik,ilaç, kimya sanayisinde ve her türlü toz granül yapıdaki malzemeleri bir noktadan farklı x sayıda noktaya göndermek için kullanılır.Pnömatik yön klepelerimiz 60.3mm - 220mm lik paslanmaz AISI 304 inox, Aluminyum Döküm,Çelik döküm,Ni-Hard ı olarak standart tipte üretilmektedir.Bunun yanı sıra spesifik projeler de daha büyük yönlendirme klepelerini imalatları ve projelendirme hizmetleri verilmektedir. Pnömatik yön klapelerinin dizaynları maximum 2 bar basınca göre imal edilmiştir. Kısacası bu klapeler sadece pnömatik blower ve yüksek basınçlı orta faz transfer sistemlerinde kullanılabilir. Ayrıca blower çalışırken de aktif edilebilirler.


PDF KATALOG

Multıport - çok yollu klapeler

Multiport- Çoklu pnömatik yönlendirme klepe uygulamaları birden fazla iki yollu yönlendirme valfinin yetersiz geldiği yerlerde otomasyon ve uygulama,takip açısından kolaylık sağladığından dolayı kullanılır."Bir nevi kollektör gibi çalışır. Oysa ikili yönlendirme valfleri sanki bir otoyoldan ayrılan tali yollar mantığı ile hareket eder. Multiport uygulamalarının tek handikapı eğer proses aynı istikamette devam ediyorsa daha fazla boru kullanılması şeklinde açıklansa da her ikisinin de kullanım alanı farklıdır.Bir giriş 4,6,8,10,12,14... çıkış şeklinde AISI304 76.1mm ve 200 mm lik ve DN standardındaki tüm borulara göre spesifik çözümler üretilebilir... Multiport valferin çalışması diğer 3 yollu valflere göre daha yavaş olduğu için hatta basınç varken çalıştırılmazlar.

slıde tıpı yon klapeleri

Flap tipi yön klapelerinin aksine açma kapama işlemi bir sürgü şeklinde yapılır. Sadece aynı cins hammaddelerin kullanıldığı prosesler için uygundur. Flap tipinden avantajı daha uzun ömürlü olmasıdır.Dezavantajı ise sistem tasarımı yüzünden içinde çapına göre bir miktar ürün barındırmasıdır.Ölçü olarak ise diğer tipte olduğu gibi  DN standardındaki tüm borulara göre spesifik çözümler üretilebilir.

pnömatik yön klapesi

Özel Dizayn Valfler

Prosesinizin durumuna göre aşınmaya karşı , sıcaklığa duyarlı, yüksek kapasiteli vs özelliklerde spesifik yön klapeleri üretiyoruz.

Prosessinize
Yön Verin

yön klapesi, yönlendirme valfi

Tüm boru çaplarına göre spesifik imalatlar....

Özellikle slide tipi yön klapeleri diğer yön klapelerine istinaden daha çabuk aksiyon gösterecek ve flexibilitededir. Kaynak konstrüksiyondan imal edildikleri için imalat süreçleri daha kısadır , istenilen özel ölçüde imal edilmeleri mümkündür.

 

  • Etiketler:yön klepesi,  yönlendirme valfi, pnömatik yön klepesi, yön klapesi, pnömatik klape imalatı, multiport uygulamaları, multiport,çok yollu yön klapesi, pnömatik transfer yön valfi,