DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com:

bigbag boşaltma, big beg boşaltma sistemleri

Bigbag Boşaltma

Pnömatik transfer sitemleri ve dozajlama çözümleri için bigbag boşaltma istasyonu.

bigbag boşaltma istasyonu, big bag boşaltma ünitesi

Big bag Boşalatma Çözümleri

Bigbag çuval boşaltma sistemleri ile katı akışkan besleme sistemleri

bıg bag boşaltma sistemleri

Genellikle toz yada granül yapıdaki hammaddeler silolarda depolanırlar. (Katı akışkanlar)  Silolardan önce hammaddeler işletmeye 25-50kglik çuval yada  big bag çuvallarda gelir. Bu çuvalların yapısından dolayı silo,bunker yada prosese giriş yapması için mutlaka ara bir ara sisteme ihtiyaç duyulur .Buna big bag boşaltma ünitesi yada bigbag boşaltma sistemi denir.


Bigbag Boşaltma Sisteminin Operasyonel Açıklaması

 

Genellikle toz ya da granül yapıdaki hammaddeler silolarda depolanırlar. Ama silolardan önce hammaddeler işletmeye 25-50kglik çuval ya da bigbag çuvallarda gelir. Bu çuvalların yapısından dolayı silo, bunker ya da prosese giriş yapması için mutlaka ara bir ara sisteme ihtiyaç duyulur. Buna bigbag boşaltma ünitesi ya da bigbag boşaltma sistemi denir.

Bigbag Boşaltma Sisteminin Operasyonel Açıklaması
Bigbag Boşaltım sistemleri prosesin durumuna göre farklılıklar ihtiva edebilir. Forklift ile boşaltma veya vinç ile boşaltma sistemi birbirinden farklılaştırır. Bu durum dökme olarak gelen hammaddenin akışkanlığı ile de ilgili bir durumdur.

Vinç ile yapılacak operasyonda, Bigbag torbalar, boşaltma istasyonun en üstündeki IPE 250 malzemeye SWF marka 2 ton kapasiteli zincirli 6m. 4 hareketli vinç takılıdır.Bu vinç öne hareketle 1500mm bigbag boşaltma platformunun ana şasesinden ayrılır ve torbayı kaldırmak için ön tarafa doğru gelir. Daha sonra torbanın taşıyıcı kulakları, bigbag boşaltma ünitesinin kaldırma krosunun takılır ve torba boşaltma koniğine konarak pnömatik silindirlerle ağzı kapanır. Bigbag torbanın bağlı olan ağzı akışın gerçekleşmemesi için çözülür. Dokunmatik panelden veya operatörün hemen yanındaki panelden akışın durumuna göre 1-10 skalası içinde açılır. Akış gerçekleşirken yine panelden invertöre bağlı helezon konveyor veya pnömatik taşıma grubu devreye girer. Akışın durumuna göre istasyonda iki adet vibratör aralıklı olarak devreye girer. Vibrasyona ek olarak masaj aparatları ve bigbag çuvalı periyodik olarak alttan kaldırarak hareketlendiren boşaltım elemanı da periyodik olarak bu işlemi yapmaya devam eder. Vibratörler sayesinde hem bigbag torbasındaki mal ara toplama konigine düşer hem de ara toplama koniğindeki mal konveyöre,ya da ilgili hatta düşürülür. Adı geçen vibratörler, pnömatik silindirler, helezon konveyörlerin tamamının konfigrasyonu bigbag boşaltma üzerindeki dokunmatik panel yapılır.
Tüm bigbag boşaltma işlemleri yapılırken eğer tozutan malzemelerle çalışılıyorsa sistemdeki filtre çalıştırılarak ortam tozsuzlaştırılır. Yüksek kapasiteli Bigbag boşaltma proseslerimiz, opsiyon olarak birden fazla istasyon ile yan yana bağlanabilir özelliğe sahiptir.

bigbag boşaltmabigbag dischargebigbag boşaltma operasyonu

PDF KATALOG

zor akışkanlar için özellikler

SWF-STHALL 2 tonluk çift kademe vinç
Paslanmaz AISI 304 rijit yapı,
Tozutmayı engelleyen filtreleme kollektörü
Toz Filtresi (x)
Dokunmatik Membran Kontrol Paneli(x)
Her türlü Toz ve Granül Boşaltmaya uygun konik yapısı
Basınç,Vakum,Vidalı taşıma yöntemlerine uygunluk.
Big bag boşaltma Alt Üst konik vibratörü
Oransal boşaltmayı sağlayan hidro pnömatik veya manuel torba ağzı kapatma sistemi
Operatörün rahat müdahalesini sağlayan akrobat kol.
Kapının kapanma durumunu gösteren emniyet switchi
Basınç hatalarını gösteren ve kesen kontrol sistemi(x)
Bigbag boşaltma Çuvalının bittiğini gösterme ve otomatik kapanma özelliği.(x)

AKIŞKAN HAMMADDE ÇÖZÜMLERİ

Akıcı yapıdaki hammaddelerin prosese girmesi için özel bir Bigbag boşaltma ünitesine ihtiyaç yoktur. Eğer ürün de akışkanlık ile ilgili bir problem yok ise bunkerli sistem önerilir. Çok fazla karmaşık yapı daha çok akma problemi yaşanan ürünler için uygulanmalıdır. Bu yüzden ürünün akıcılığı ilk başta mutlaka test edilmelidir. Akıcı olarak pvc, şeker örnek gösterilebilir. Yukarıdaki forklift operasyonu kolay katı akışkanlar için tasarlanmış sistemlerdir.

Hangi Bigbag boşaltma?

Big bag boşaltma sisteminin tipini belirleyen en önemli unsur, boşaltmadan sonraki taşıma yöntemi  (pnömatik- mekanik) ve ürünün akışkanlğıdır. Bunun yanında ürünün mikron boyutundan dolayı tozutması,  fitre sistemleri,kırıcılar ve harici ekipmanların kullanılmasını gerekibilir.Bu yüzde sistem tasarımı buna uygun şekilde yapılmalıdır.

Bigbag
Boşaltma operasyonu

 bigabg boşaltma forkliftbigabg ve manuel torba boşaltma

Unutulmamalıdır ki big bag boşaltma sisteminin operasyonel hareketleri vakit alan  bir iştir.Güvenli bir şekilde operetörün ve vincin kısıtlı hızı,  sistemin kapasitesini direk olarak etkilemektedir. Bu yüzen bigbag boşaltmalarımızın kapasitesi saatte 6 adet bigbag çuvalı ile sınırlıdır. Tonaj olarak kapasite ise big bag çuvalının ağırlığı ile ilglidir.

 

Patlatma yöntemi ile forklift operasyonu olan çimento vs sistemle asla karıştırılmamalıdır.

  • Etiketler:.Etiketler:Bigbag Boşaltma,big bag boşaltma, big beg boşaltma, bigbag boşaltma prosesleri, bigbag prosesleri,bigbag çuval boşaltma , manuel bigbag boşaltma, forkliftle bigbag boşaltma, bigbag boşaltma sistemi,kombine torba boşaltma sistemleri, bigbag discharge, pistonlu bigbag boşaltma
DAHA FAZLASI