DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

manuel çuval boşaltma

Çuval Boşaltma

 

manuel atım bunkeri

Sistemler

25-50 kg granül ve toz formundaki katı akışkanların kolay boşaltılmasını sağlayan proses çözümleri...

çuval-torba boşaltma MANUEL ATIM BUNKERİ

Bazı proseslerde toz yada granül malzeme sadece dökme yerine çuval veya torbalarlar gelir. Bu hammaddelerin depolama silolarına aktarmak için malzemenin cinsine göre özel donanımlar gerekir.Bunlar torbadaki malzemenin boşaltıldığı ve daha sonra gerekirse naklin yapıldığı cihazlardır. Manuel yükleme istasyonları ile , direkt olarak depolama bunkerine besleme yapılmasının yanısıra aşağıdaki görselde görüldüğü üzere, reaktör, silo, tank gibi sistemlere de pnömatik olarak sevki gerçekleştirilebilir.

Transferin tipi (vakum yada basınç), transfer edilecek malzemenin yapısı (granül yada toz) bu cihazların farklı tiplerde olması gibi durumları yanında getirir. Özelllikle mikronize malzemerin kullanılacağı torba boşaltma üniteleri filtre ile birlikte kullanılabilir.


PDF KATALOG

MİKRONİZE MALZEMER İÇİN ÇÖZÜMLER

Manuel mal atım bunkerleri- Manuel torba boşaltma sistemleri eğer aşırı tozutan mikron seviyesindeki malzemelerin prosese girdisinden  kullanılacak ise ortamdaki  tozutmayı önleyecek filtre ile emiş yapısında olması gerekir.

 

Filtreler, proseslerinizin özelliği, taşınan katı akışkanın partikül büyüklüğü, vakum ve basınç altında çalışma durumuna göre paket toz tutma, jet-pulse filtre, siklon  çözümleri ile ortamı insan sağlığına zarar vermeyecek sınırların içinde olmasını sağlar.

Jet-pulse filtre imalatında avrupalı çözüm ortaklarının yanında yerli filtre medyası imalatçıları ve spesifik filtre elamanı üreten firmalar ile birlikte konstrüksiyonu tarafımızdan geliştirilmiş jet pulse temizleme sistemleri imal edilmektedir. Filtre elemanları ,  prosesin durumuna göre  %100 Teflon(DuPont) , anti statik,anti nem FDA onaylı şeklinde torbalı,kaset,kartuş şeklinde farklılıklar göstermektedir. .Bunun yanında prosesin durumuna göre ısıya,neme ve yanmaya karşı özel filtre medyaları ile işletmeniz için en uygun filtre sistemleri de üretim programının içinde yer almaktadır.

 

3/7/2009 tarihli ve 27277 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü  Yönetmeliğinin 1 inci maddesi içeriğinde, baca gazındaki toz emisyonu 100 mg/Nm3 değerini  aşmamalıdır şeklindedir. Kullanmış olduğumuz filtre medyalarındaki toz emisyonu ise <1 mg / Nm3 tür.  Filtre medyası , DIN EN 60335-2-69 standardına göre M sınıfı 0,2 – 2 μ arası tozlarda %99,9’a varan filtre verimliliğine sahiptir.

 

filtreli  sistemler

Mikronize malzemeleri kullanırken  ürünü boşaltan operatör ve ortam toza  maruz kalabilir. Bu da çok ISG açısından sağlıklı bir yöntem değildir. Manuel hammadde boşaltım,  torba boşaltma ünitelerimiz;  kullanılacak olan ürüne göre bu yüzden kendi içinde  farklılık göstermektedir. manuel çuval boşalt boşaltma

Hangi Manuel boşaltma?

Manuel torba boşaltma sisteminin tipini belirleyen en önemli unsur boşaltma sonrasındaki prosesin durumudur. Bunun yannda ürünün yapısıda en büyük etkendir. Özellikle tozutan hammaddeler için filtreli manuel boşaltma ünitesi tercih edilmelidir.

50kg ÇUVAL
BOŞALTMA

manuel boşaltım ünitesi

Özellikle 50kglık çuvalların sisteme girilmesi gerektiğinde operatörlerin daha rahat çalışması için  pnömatik kaldıraçlı ünite kullanılmalıdır...ISG açısından tercih edilen bu nite özellikle ülkemizde dökme olarak gelen un ve şeker çuvallarının prosese aktarılması için ideal bir çözümdür.

  • Etiketler:Manuel çuval Boşaltma, manuel bag boşaltma, çuval boşaltma, çuval, boşaltma, cuval bosaltma, cuval bosaltma, un boşaltma ünitesi, şeker boşaltma ünitesi, pnömatik kaldıaçlı manuel çuval boşaltma, vibratörlü manuel atım bunkeri
DAHA FAZLASI