doseray

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

ENGLISH ROTARY VALVE ENGLİSH

hava kilid kullanım alanları

Hava Kilidi

 

hava kilidi,eklüs

EKLÜS

hava kilidi kullanım alanları

Hava kilidinin temelde fonksiyonu iki çeşit olsa da proseslere göre farklılıklar ifade edebilirler. Bunlar başlıca aşağıdaki gibidir.

 

Hava Kilidi ile Bunker Boşaltılması

Oransal bir boşaltma söz konusu olduğunda tercih edilen bir boşaltma yöntemidir. Özellikle mekanik taşıma elemanlarına aktarmada önemli rol oynar. Ürünün birden boşaltma sonrası cihazlara yük getirmemesi için kontrollü bir şekilde boşalmasını sağlar.Bunlar başlıca bantlı konveyör, helezon konveyör şeklinde sıralanabilir.

Hava Kilidi ile Silo Boşaltılması

Depolama silolarındaki ürünlerin boşaltılmasında yardımcı eleman olarak etkin rol oynarlar. Hava kilidleri silo altında vibrasyon konikleri yada pnömatik hatları ile senkron çalışabilirler. Bunun yanında pömatik konveyörlerde vakum yada basınç olarak şekilde ve tipte farklılık gösterirler.

Hava Kilidinin Silobas Körükleri ile birlikte Kullanılması

Silobas yükleme körükleri ve istasyonları ürünleri kendi gravitisi ile bunkerden silobasa aktarılmasını sağlarlar. Ani ürün yüklemeleri silobas körüğüne yük vereceğinden dolayı arada mutlaka hava kilidinin çalışması gerekir. Bu hem tozutmayı hem de silobas körüğünün zarar görmesini engeller.

Hava Kilidinin Vakum proseslerinde koruyucu olarak kullanılması

 Hava kilidi özellikle atmosferik şartlardan  etkilenen kurutucu, filtre yada spesifik proseslerde dış şartlarla irtibatı kesmek için kullanılır. Eğer proses atmosferik şartlardan etkileniyor ve sistemin izole edilmesi gerekiyorsa bu konuda kullanılacak en etkin cihazıdr.

HAVA KİLİDİ - ROTARY VALVE - EKLÜS  HÜCRE TEKERİ ROTOR SEÇENEKLERİ

  • rotary kanat tipi 1hava kilidi kanat tipi2hava kilidi kanat tipi 3hava kilidi kanat tipi 4hava kilidi kanat tipi 6hava kilidi kanat tipi 7hava kilidi kanat tipi 8hava kilidi rotoru
  • A1-A2-A3: Açık Kanatlı
    B1-B2-B3:Radüs-Oval Kanatlı
    C1-C2-C3:Ayarlanabilir ve Değiştirilebilir Kanatlıi
    D1: Kapalı veya düzenlenebilir rotorlu hava kilidi(Dozajlama)

PDF KATALOG hava kilidi katalogu

HAVA KİLİDİ - GÖVDE SEÇENEKLERİ

Özellikle aşındırıcı ürünler için farklı yapıda gövdeler kullanılması tavsiye edilir. Sürtünme ile gövde zaman içinde ciddi problemler ile karşı karşıya kalınabilir. buna istinaden kullanılması gerekilen ürünlerde farklılıklar oluşur.Aynı şartlar kimyasal tepkimeye girecek ürünler içinde geçerlidir. Buna istinaden hava kilidi gövde seçeenekleri aşağıdaki gibi farklılaşmıştır. 

Hava Kilidi Yataklama Seçenekleri

Gövde ve rotor seçenekleri kadar önemli olan hava kilidi yataklama tipi prosese göre farklılık ifade edebilir. Başlıca yataklama tipleri aşağıdaki gibidir. Tüm yataklama çeşitlerimizde rulmanlar dışarıda olup, bakımı ve değiştirilmesi açısından kullanıcı dostudur.

Neden Biz?

Tüm hava kilidi  tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler imal etmektir.

Aşınmaya
Dayanıklı Hava Kilidleri

 

seremik kaplama hava kilidi

Üretimini yapmış olduğumuz tüm çaplardaki hava kilidleri , istenilen opsiyonel özelliklerde imal edilebilir yapıya sahiptir.Yukarıda gövdesi seramik ile kaplanmış hava kilidini görebilirsiniz.

  • Etiketler: hava kilidi, rotary valve, eklüs, hücre tekeri, kül hava kilidi, kül için hava kilidi, aşınmaya dayanıklı hava kilidi, pnömatik taşıma hava kilidi , hava kilidi ankara, hava kilidi imalatçıları, seramik kaplama hava kilidi, seramik eklüs, seramik hücre tekeri
DAHA FAZLASI