DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

 info@doseray.com

fiex filtre

ATEX Toz Tutma SİSTEMLERİ

Toz tutma sistemleri, silo bunker atex filtreleri, jet pulse atex filtre sistemleri, silo atex filtre sistemleri

atex filtre sistemleri

ATEX Sistemler

Proses atex filtreleri, sürece özel atex filtre üretimi, siklon atex filtreler,mikser atex filtreleri

Silo - Bunker Atex Filtreler Nasıl Kullanılır?

PnMekanik işleme tabi olan tüm mikronize formdaki  hammaddeler (katı akışkanlar)  prosese girdikten sonra mutlaka ortamda tozutmaya neden olur.Askıda kalan tozlar, filtre yardımı ile ayrışarak ortamın daha konforlu olması sağlanır. Bu durum klasik formdaki için tozlar için geçerlidir. Patlama ve yanma riskine sahip katı akışkanlar prosese girdiği zaman bu durum ex alan oluşturur. Dolayısı ile tüm yönetmelik, kritik durumlar değişir.Bu tür ortamlarda  Patlama risklerinden kaçınmak için, Avrupa Komisyonu 2014/34/EU ATEX Ekipman Direktifine göre hareket etmek gerekir. Her ne kadar bu durm ülkelere göre minör farklılık göstersede, genel kaide aynı şekildedir.

 

Orhanik yada patlama özelliği taşıyan katı akışkanlar,    havadan ayırmak üzere  toz seperatörleri ,  diğer adıyla atex filtreler kullanılması gerekir.  Bu sayede katı akışkan siloda yada kapalı hacimde güvenle kalırken , hava filtreden dışarıya atılır.

Atex filtreler, prosesin gereksinimleri, taşınan katı akışkanın partikül büyüklüğü, vakum ve basınç altında çalışma durumuna göre paket toz tutma, jet-pulse atex filtre, siklon  çözümleri ile ortamı insan sağlığına zarar vermeyecek sınırların içinde olmasını sağlar.Kısaca buna konforlu hava şartları da diyebiliriz.

Jet-pulse atex filtre imalatında avrupalı çözüm ortaklarının yanında yerli atex filtre medyası imalatçıları ve spesifik atex filtre elamanı üreten firmalar ile birlikte, konstrüksiyonu tarafımızdan geliştirilmiş jet pulse temizleme sistemleri imal etmekteyiz. Atex filtre elemanları ,  prosesin durumuna göre  %100 Teflon(DuPont) , anti statik,anti nem FDA onaylı şeklinde torbalı,kaset,kartuş şeklinde farklılıklar göstermektedir. .Bunun yanında prosesin durumuna göre ısıya,neme ve yanmaya karşı özel atex filtre medyaları ile işletmeniz için en uygun atex filtre sistemleri de üretim programının içinde yer almaktadır.

 

3/7/2009 tarihli ve 27277 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü  Yönetmeliğinin 1 inci maddesi içeriğinde, baca gazındaki toz emisyonu 100 mg/Nm3 değerini  aşmamalıdır şeklindedir. Kullanmış olduğumuz atex filtre medyalarındaki toz emisyonu ise <1 mg / Nm3 tür.  atex filtre medyası , DIN EN 60335-2-69 standardına göre M sınıfı 0,2 – 2 μ arası tozlarda %99,9’a varan atex filtre verimliliğine sahiptir.atex filtreatex filtre

 

 

 

atex filtre PDF KATALOG

SİKLONLAR ve JET PULSE FILTREler

Tüm pnömatik sistemlerde, santrifüj hareketi yardımıyla  hava ile tozu birbirinden ayıran konik konstrüksiyona siklon adı verilir..Siklonlara belirli bir hava debisi ile gelen hava toz-granül karışımı, siklon denilen bu konik konstrüksiyona girdiği zaman kesitin büyümesinden dolayı yavaşlar ve vortex (dönü) hareketini yapar.
Yani hava ile toz ürün karışımı hızlı hareketten birden faz değişikliğe uğrayarak daha büyük bir hacime çıkınca toz yada granül malzeme yerçekiminden ve santrifüjden dolayı aşağıya doğru düşer, hava ise atmosfere çıkar. Kısaca siklonlar bu şekilde çalışır. Siklonlara giriş kare,dikdörtgen,yuvarlak ve tanjant olabilir. Bu prosesin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Toz tutma becerileri...

Tüm atex filtre elemanları Max 150C gibi sıcaklıkta çalışma ve 1-5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek yüksek toz tutma alanlı atex filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemlerinden geçirilir.

atex filtre TASARIMI VE PROSES

Atex filtre tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip,  endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler üretmektir.  Bu bilgi ve yeti ile tozsuzlaştırma alanında tesisinizi daha çalışabilir bir hale getiriyoruz.

SİLO - BUNKER atex filtre SİSTEMLERİ

 atex filtre

atex filtre
  • Her ne kadar üretimini yapmış olduğumuz atex filtre sistemleri , silolarda kullanılır gibi bir algı yaratsa da, atex filtreler silo, bunker, siklon üstü gibi endüstriyel tesislerde prosesin bir çok yerinde kullanılmaktadır. Üst taraftaki görsel reaktör üstü siklatex filtreon besleme sistemine ait olup bunun en açık ifadesidir.

bunun yanında, yan taraftaki kovalı sistem atex filtre ise proseste açığa çıkan tozların ortamda bulunanlara zarar vermemesi için imal edilmiştir. Dolayısı ile 400-3.000mm çapında çeşitli varyasyonlarda ve m2 lere hava debisine uygun özel çözümler , prosesin ihtiyaçlarına göre dizayn edilebilir.


  • Etiketler: atex filtre, toz atex filtresi, karbon siyahı atex filtre, wam atex filtre, wameco, wamflo, wam silotop atex filtre, wam atex filtre, jet pulse filitre, jet pulse atex filtre, jet-pulse atex filtre, toz toplama, silo atex filtre, silo üstü atex filtre, silo atex filtresi,plasmec mikser atex filtre, plasmek mikser atex filtre, çimento silo atex filtresi, çimento atex filtresi, petrokok atex filtre, toz mikser atex filtresi, toz mixer atex filtresi, bunker atex filtresi, soğuk mikser atex filtre, mixer atex filtre, pvc mikser atex filtre, sıcak mikser atex filtre, silo üstü jet atex filtre, petrokok silo atex filtresi, cimento atex filtresi , silo atex filtresi, kalsit silo atex filtresi, silo üstü jet atex filtre, soda atex filtresi silo,ektrüder emiş sistemi atex filtresi, plaStik hammade emil atex filtresi, ağır ve ağır soda atex filtresi.,kül silo atex filtresi
DAHA FAZLASI