DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

silo filtresi, kalsit silo filtresi

Kalsit Filtreleri

Kalsit,pvc,çimento, un,şeker, kuru maya vs mikronize depolama silo ve bunlerleri için filtre çözümleri...

wam filte, wam jet pulse filtre

Filtre Sistemleri

Spesifik prosesler , bunker,reaktörler  için filtre çözümleri. Mikronize kalsit tesisleri için silo filtre, kalsit filtre çözümleri...

KALSİT SİLO FİLTRE UYGULAMALARI  (Mikronize kalsit filtresi)

1-100mikron boyutuna öğütülmüş kalsit, ticari olarak mikronize kalsit şeklinde adlandırılır.  Genelde dolgu ve kaplama sanayiinde kullanılır .Filtreler, başta gıda , kimya ve endüstriyel tesislerde kullanılan katı akışkanların depolandığı silo, bunker gibi kapalı hacimlerinde kullanılan hava-ürün seperasyonunu sağlayan ekipmandır. Bunlara örnek olarak, çimento silosu,pvc,kalsit,kireç , polimer, pvc katkı maddeleri, petrokok, karbon siyahı gibi endüstriyel hammadde depolama bunkerlerini ve silolarını verebilir. Bunun yanında filtrelerin prosesin tipine göre paslanmaz olan versiyonları gıda tesislerinde başta  şeker, un silosu olmak üzere yaygın olarak kullanılır.Filtrenin verimi ise filtre medyasnın yüksek hava geçirgenliği ve toz tutma kabiliyeti ile ilgilidir. Üretimlerimizde kullanmış olduğumuz filtre medyaları, bu konuda dünya lideri firmalardan tedarik edilmektedir..Ekteki PDF spektlerde filtre geçirgenliklerini, toz tutma becerilerine ait bilgileri bulabilirsiniz.

 

 
Filtre medya raporu       Filtre medya teknik spekt     filtre genel katalog


.

FİLTRE İMALAT PROGRAMI GENEL KARAKTERİSTİKLERİ VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ
AISI 304 Paslanmaz veya RAL2003 1-48m2 Ø1.000mm Emiş-Pozitif Basınç Filtresi
Antistatik ve Silindirik Filtre Kartuşları
Operatörün filtre elemanlarını kolay çıkarıp takması için çift taraflı gövdeden kapaklı konstrüksiyon .
Hızlı bakım için rahat sökülebilir filtre medyaları(Kolay çevir çıkar)
Flanşlı kolay takılabilir ve rijit yapı.
Filtrelerin silo bunker içine düşmemesi için güvenlik ızgaralı
Akıllı-Programlanabilir Jet Temizleme Modülü
Ayarlanabilir Elektronik Timer. Harici kontak ile çalıştırma opsiyonu ile, kontak kesildikten sonra kendini set edilen birim zaman kadar boşta çalıştırma ve filtreyi temizleme özelliği.
Besleme Gerilimi:220AC -24VDC-24V AC (Harici SMPS besleme)
Seçilebilir 4-8 Adet Röle yada Triac çıkışı. Aynı anda DC-AC(24v) patlaç valf ile çalıştırabilme.
8 Adet çıkış içinde farklı kombinasyonlarda yada değiştirilebilir seçeneklere sahip esnek çıkış modülü.
5 Adet selenoid valf grubu(SMC Japonya)
Maximum Hava Akış Sıcaklığı:-40 +80C(Sürekli) +100C Peak
Jet Pulse İşletme Basıncı:5 bar

* Filtre Fan Bağlantı Ön Hazırlığı ve flanşı. Öngörülen Hava Debisi: 1.500-5.500m3/ saat
* Filtre Medyalarının düşmemesi için güvenlik ızgaralı . (Silo filtrelerinde standart bağlantı kaynak flanşlı, bunker filtrelerinde isteğe bağlı)
* Fan Gücü:0.75-5.5kw

Teknik Hatırlama: Filtreler atmosfere açık olduğu için bunker , silo yada kapalı hacimdeki basınç-vakum değerleri düşüktür .Bu yüzden prosesin vakum-basınç değeri ile anılmazlar. Taşıma basıncı 1.5bar olsa da silo-bunker yada kapalı hacimdeki basınç mbar seviyesinde olacaktır.)
Basınç ve Vakum Değerleri: Pozitif: 750mmH2O (0.075 bar - 7.5 kPa) Vakum: - 500mmH2O (-0.05 bar - 6 kPa)
Filtre Medya ve Özellikleri:
2009 tarihli ve 27277 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinin 1 inci maddesi içeriğinde, baca gazındaki toz emisyonu 100 mg/Nm3 değerini aşmamalıdır şeklindedir. Kullanmış olduğumuz filtre medyalarındaki toz emisyonu ise <1 mg / Nm3 tür. Filtre medyası , DIN EN 60335-2-69 standardına göre M sınıfı 0,2 – 2 µ arası tozlarda %99,9’a varan filtre verimliliğine sahiptir


Spesifik PROSES FİLTRELERİ VE KULLANIMI


Bu ürünler Max 150-250C gibi sıcaklıkta çalışma ve 0.1-5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek oluşturulmuş kartuş-torba yüzeyli yüksek toz tutma alanlı filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemi
Silo Filtreleri, Filtre Prosesleri


Pnömatik yada mekanik taşıma yöntemi ile taşıyabileceğiniz tüm hammaddeler toz ve granül kıvamında olduğu için prosese girdikten sonra mutlaka ortamda tozutma söz konusu olur.Bunun önüne geçmek, malzemeyi tekrar havadan ayırmak için toz tutucular yada diğer adıyla filtreleri kullanılması gerekir.

 

 

silo filtre geçirgenlik

silo filtresi, kalsit filtre

BUNKER- PROSES FİLTRELERİ VE KULLANIM ALANLARI

Prosesiniz ne olursa olsun, mekanik bir hareket söz konusu ise kullandığınız hammaddenin tane büyüklüğüne göre ortamda bir toz oluşur. Bu toz ister hammadde, ister nihai ürün olsun ortamda ve askıda olmaması gerekir. Bu yüzdendir ki, toz ürünlerin kullanıldığı her yerde mutlak bir filtreye ihtiyaç vardır. Büyük işletmelerde, merkezi olarak bu iş çözülse de, zaman zaman merkezi sisteme bağlanmayacak ve atık tozların geri dönüşüm için birbirine karıştırılması  arzu edilmiyorsa , münferit filtreler kullanılması gerekir. Bunlar kısaca bunker filtresi olarak da adlandırılabilir. 

ATEXFİLTRELER

Özellikle Ex bölgelerde ve patlayıcı, parlayıcı hammaddelerin seperasyon proseslerinde tüm filtreler ATEX  olmalıdır.  Firmamız , prosesinizin özelliğine göre endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip geniş ürün çeşitliliğine uygun atex sertifikalı ürünlerini uygulama kabiliyetine sahiptir.

filtre kartuş
DAHA FAZLASI