DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com         ENGLISH ROTARY VALVE ENGLISH

filtre

Silo Filtreleri

Kalsit,pvc,çimento, un,şeker, kuru maya vs mikronize depolama silo ve bunlerleri için filtre, atex f
ltre çözümleri. Tüm depolama sistemleri için silo filtresi

filte, jet pulse filtre

ATEX Filtre Sistemleri

Proses Filtreleri, sürece özel filtre üretimi, siklon filtreler,mikser filtreleri

SİLO FİLTRESİ NEDİR VE UYGULAMALARI NASIL YAPILIR? 

Başta gıda , kimya ve endüstriyel tesislerde hammadde olarak katı akışkanların depolandığı silo, bunker gibi kapalı hacimlerinde kullanılan hava- mikronize ürün seperasyonunu sağlayan ekipmana filtre adı verilir.Eğer bu filtre büyük bir hacimde ise silo filtresi olarak anılır. (Çimento silosu,pvc,kalsit,kireç , polimer, pvc katkı maddeleri, petrokok, karbon siyahı buna örnek olarak gösterilebilir.) Bunun yanında prosesin durumuna göre toz-granül formundaki hammadde, depolamanın içeriği,  filtre ekipmanı farklı varyasyonlarda filtre kullanılmasını gerektirir. Bu yüzden, paslanmaz AISI304-AISI316,EX-PROOF ortamlar için atex filtre versiyonları gıda tesislerinde başta  şeker, un silosu olmak üzere yaygın olarak kullanılır.Filtrenin verimi ise filtre medyasnın yüksek hava geçirgenliği ve toz tutma kabiliyeti ile ilgilidir. Üretimlerimizde kullanmış olduğumuz filtre medyaları, bu konuda dünya lideri firmalardan tedarik edilmektedir.Ekteki PDF spektlerde filtre geçirgenliklerini, toz tutma becerilerine ait bilgileri bulabilirsiniz.SİLO ÜSTÜ FİLTRE, İMALAT PROGRAMI GENEL KARAKTERİSTİKLERİ VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ
AISI 304 Paslanmaz veya RAL2003 5-120m2 Ø400-1.200mm Emiş-Pozitif Basınç Filtresi
Antistatik ve Silindirik Filtre Kartuşları
Operatörün filtre elemanlarını kolay çıkarıp takması için çift taraflı gövdeden kapaklı konstrüksiyon .
Hızlı bakım için rahat sökülebilir filtre medyaları(Kolay çevir çıkar)
Flanşlı kolay takılabilir ve rijit yapı.
Filtrelerin silo bunker içine düşmemesi için güvenlik ızgaralı
Akıllı-Programlanabilir Jet Temizleme Modülü
Ayarlanabilir Elektronik Timer. Harici kontak ile çalıştırma opsiyonu ile, kontak kesildikten sonra kendini set edilen birim zaman kadar boşta çalıştırma ve filtreyi temizleme özelliği.
Besleme Gerilimi:220AC -24VDC-24V AC (Harici SMPS besleme)
Seçilebilir 4-8 Adet Röle yada Triac çıkışı. Aynı anda DC-AC(24v) patlaç valf ile çalıştırabilme.
8 Adet çıkış içinde farklı kombinasyonlarda yada değiştirilebilir seçeneklere sahip esnek çıkış modülü.
5 Adet selenoid valf grubu(SMC Japonya)
Maximum Hava Akış Sıcaklığı:-40 +80C(Sürekli) +100C Peak
Jet Pulse İşletme Basıncı:5 bar
* Filtre Fan Bağlantı Ön Hazırlığı ve flanşı. Öngörülen Hava Debisi: 1.500-5.500m3/ saat
* Filtre Medyalarının düşmemesi için güvenlik ızgaralı . (Silo filtrelerinde standart bağlantı kaynak flanşlı, bunker filtrelerinde isteğe bağlı)
* Fan Gücü:0.75-5.5kw
Teknik Hatırlama: Filtreler atmosfere açık olduğu için bunker , silo yada kapalı hacimdeki basınç-vakum değerleri düşüktür .Bu yüzden prosesin vakum-basınç değeri ile anılmazlar. Taşıma basıncı 1.5bar olsa da silo-bunker yada kapalı hacimdeki basınç mbar seviyesinde olacaktır.)
Basınç ve Vakum Değerleri: Pozitif: 750mmH2O (0.075 bar - 7.5 kPa) Vakum: - 500mmH2O (-0.05 bar - 6 kPa) atex filtre

 

Filtre PDF KATALOG

Proses Filtresi Nasıl Kullanılır


Bu ürünler Max 150-250C gibi sıcaklıkta çalışma ve 1-5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek  oluşturulmuş, kartuş-torba yüzeyli yüksek toz tutma alanlı filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemlerinden geçirilir.
Silo Filtreleri, Filtre Prosesleri

Pnömatik yada mekanik nakil yöntemi ile taşınan tüm hammaddeler toz ve granül kıvamında olduğu için prosese girdikten sonra mutlaka ortamda tozutma söz konusu olur.Bunun önüne geçmek, malzemeyi tekrar havadan ayırmak için toz tutucular yada diğer adıyla filtreleri kullanılması gerekir.Ve filtreler genellikle toz tutucu olarak adlandırılır.

silo filtre geçirgenlik silo filtresi, petrokok silo filtresi       silo filtresi

Toz tutma becerileri...

Tüm filtre elemanları Max 150C gibi sıcaklıkta çalışma ve 1-5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek yüksek toz tutma alanlı filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemlerinden geçirilir.

Filtre Medya ve Özellikleri:
2009 tarihli ve 27277 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinin 1 inci maddesi içeriğinde, baca gazındaki toz emisyonu 100 mg/Nm3 değerini aşmamalıdır şeklindedir. Kullanmış olduğumuz filtre medyalarındaki toz emisyonu ise <1 mg / Nm3 tür. Filtre medyası , DIN EN 60335-2-69 standardına göre M sınıfı 0,2 – 2 µ arası tozlarda %99,9’a varan filtre verimliliğine sahiptir.

TOZ tutmaPROSESLERİ

Özellikle Ex bölgelerde ve patlayıcı, parlayıcı hammaddelerin seperasyon proseslerinde tüm filtreler ATEX olmalıdır.  Firmamız , prosesinizin özelliğine göre endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip geniş ürün çeşitliliğine uygun atex sertifikalı ürünlerin uygulama  kabiliyetine sahiptir.

 SİLO üstü FİLTRE SİSTEMLERİ

 filtre kartuş, kalsit silo filtresi,atex filtre
 • SİLO VE PROSES  FİLTRE KULLANIM ALANLARI
  -Çimento Siloları
  - Kireç - Kalsit Siloları
  -Alçı Siloları
  -Proses PVC,Toz Depolama Siloları.
  Sıcak pvc mikser,soğuk pvc mikser filtreleri

 • Etiketler: filtre, toz filtresi, karbon siyahı filtre, wam filtre, wameco, wamflo, wam silotop filtre, wam filtre, jet pulse filitre, jet pulse filtre, jet-pulse filtre, toz toplama, silo filtre, silo üstü filtre, silo filtresi,plasmec mikser filtre, plasmek mikser filtre, çimento silo filtresi, çimento filtresi, petrokok filtre, toz mikser filtresi, toz mixer filtresi, bunker filtresi, soğuk mikser filtre, mixer filtre, pvc mikser filtre, sıcak mikser filtre, silo üstü jet filtre, petrokok silo filtresi, cimento filtresi , silo filtresi, kalsit silo filtresi, silo üstü jet filtre, soda silo filtresi, atex silo filtresi, atex filtre, ağır ve ağır soda filtresi.  silo filtresi, silo filtre sistemleri, çimento silo filtresi, pvc silo filtresi, kömür tozu silo filtresi, kireç silo filtresi, kum silo filtresi, jet filtre, silo üstü jet filtre, bentonit silo filtresi, alçı silo filtresi, kireç tozu silo filtresi, kalsit silo filtresi, kireç silosu filtresi, silo üstü filtre, ağır soda filtresi   hafif soda filtresi, soda filtresi, ağır soda silo filtresi, soda silo filtresi ,atex filtre
DAHA FAZLASI