doseray

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

silo filtresi

Silo Filtreleri

Kalsit,pvc,çimento, un,şeker, kuru maya vs mikronize depolama silo ve bunlerleri için filtre çözümleri...

wam filte, wam jet pulse filtre

Filtre Sistemleri

Spesifik prosesleri için filtre çözümleri.

SİLO FİLTRE UYGULAMALARI

Başta gıda , kimya ve endüstriyel tesislerde kullanılan katı akışkanların depolandığı silo, bunker gibi kapalı hacimlerinde kullanılan hava-ürün seperasyonunu sağlayan ekipmandır. Çimento silosu,pvc,kalsit,kireç , polimer, pvc katkı maddeleri, petrokok, karbon siyahı gibi endüstriyel hammadde depolamanın yanında paslanmaz olan versiyonları gıda tesislerinde başta  şeker, un silosu olmak üzere yaygın olarak kullanılır.Filtrenin verimi ise filtre medyasnın yüksek hava geçirgenliği ve toz tutma kabiliyeti ile ilgilidir. Üretimlerimizde kullanmış olduğumuz filtre medyaları bu konuda dünya lideri firmalardan tedarik edilmektedir..

FİLTRE İMALAT PROGRAMI GENEL KARAKTERİSTİKLERİ VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ
AISI 304 Paslanmaz veya RAL2003 5-42m2 Ø1.000mm Emiş-Pozitif Basınç Filtresi
Antistatik ve Silindirik Filtre Kartuşları
Operatörün filtre elemanlarını kolay çıkarıp takması için çift taraflı gövdeden kapaklı konstrüksiyon .
Hızlı bakım için rahat sökülebilir filtre medyaları(Kolay çevir çıkar)
Flanşlı kolay takılabilir ve rijit yapı.
Filtrelerin silo bunker içine düşmemesi için güvenlik ızgaralı
Akıllı-Programlanabilir Jet Temizleme Modülü
Ayarlanabilir Elektronik Timer. Harici kontak ile çalıştırma opsiyonu ile, kontak kesildikten sonra kendini set edilen birim zaman kadar boşta çalıştırma ve filtreyi temizleme özelliği.
Besleme Gerilimi:220AC -24VDC-24V AC (Harici SMPS besleme)
Seçilebilir 4-8 Adet Röle yada Triac çıkışı. Aynı anda DC-AC(24v) patlaç valf ile çalıştırabilme.
8 Adet çıkış içinde farklı kombinasyonlarda yada değiştirilebilir seçeneklere sahip esnek çıkış modülü.
5 Adet selenoid valf grubu(SMC Japonya)
Maximum Hava Akış Sıcaklığı:-40 +80C(Sürekli) +100C Peak
Jet Pulse İşletme Basıncı:5 bar

* Filtre Fan Bağlantı Ön Hazırlığı ve flanşı. Öngörülen Hava Debisi: 1.500-5.500m3/ saat
* Filtre Medyalarının düşmemesi için güvenlik ızgaralı . (Silo filtrelerinde standart bağlantı kaynak flanşlı, bunker filtrelerinde isteğe bağlı)
* Fan Gücü:0.75-5.5kw

Teknik Hatırlama: Filtreler atmosfere açık olduğu için bunker , silo yada kapalı hacimdeki basınç-vakum değerleri düşüktür .Bu yüzden prosesin vakum-basınç değeri ile anılmazlar. Taşıma basıncı 1.5bar olsa da silo-bunker yada kapalı hacimdeki basınç mbar seviyesinde olacaktır.)
Basınç ve Vakum Değerleri: Pozitif: 750mmH2O (0.075 bar - 7.5 kPa) Vakum: - 500mmH2O (-0.05 bar - 6 kPa)
Filtre Medya ve Özellikleri:
2009 tarihli ve 27277 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinin 1 inci maddesi içeriğinde, baca gazındaki toz emisyonu 100 mg/Nm3 değerini aşmamalıdır şeklindedir. Kullanmış olduğumuz filtre medyalarındaki toz emisyonu ise <1 mg / Nm3 tür. Filtre medyası , DIN EN 60335-2-69 standardına göre M sınıfı 0,2 – 2 µ arası tozlarda %99,9’a varan filtre verimliliğine sahiptir


Filtre medya teknik spekt
Filtre medya geçirgenlik raporu

 

Spesifik PROSES FİLTRESİ KULLANIMI


Bu ürünler Max 150-250C gibi sıcaklıkta çalışma ve 1-5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek imal edilmiş kartuş-torba yüzeyli yüksek toz tutma alanlı filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemlerinden geçirilip en verimli pnömatik transfer işlemi gerçekleştirilir.

Çünkü biz biliyoruz ki, iyi bir toz tutma sistemi pnömatik transfer için en önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden de ülkemizde ve dünyadaki en iyi markalarla çalışıyoruz.

Silo Filtreleri, Filtre Prosesleri


Pnömatik yada mekanik taşıma yöntemi ile taşıyabileceğiniz tüm hammaddeler toz ve granül kıvamında olduğu için prosese girdikten sonra mutlaka ortamda tozutma söz konusu olur.Bunun önüne geçmek, malzemeyi tekrar havadan ayırmak için toz tutucular yada diğer adıyla filtreleri kullanılması gerekir.

 

 

silo filtre geçirgenlik

silo filtresi

 

ATEXFİLTRELER

Özellikle Ex bölgelerde ve patlayıcı, parlayıcı hammaddelerin seperasyon proseslerinde tüm filtreler ATEX versiyona sahip olmalıdır.  Firmamız , prosesinizin özelliğine göre endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip geniş ürün çeşitliliğine uygun atex sertifikalı ürünlerin uygulamasını yapabilme kabiliyetine sahiptir.

filtre kartuş
 • SİLO VE PROSES  FİLTRE KULLANIM ALANLARI
  -Çimento Siloları
  -Kalsit Siloları
  -Alçı Siloları
  -Proses PVC,Toz Depolama Siloları.
  Sıcak pvc mikser,soğuk pvc mikser filtreleri • Etiketler: silo filtresi, silo filtre sistemleri, çimento silo filtresi, pvc silo filtresi, kömür tozu silo filtresi, kireç silo filtresi, kum silo filtresi
DAHA FAZLASI