DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21 ENGLISH ROTARY VALVE ENGLİSH
bin aktivatör

Bin activators

 

bin activators

Boşaltma Sistemleri

Silo boşaltım sistemleri, silo ve bunker akışkanlaştırma, boşaltım ve vibrasyon çözümleri.

silo boşaltma sistemleri - bın actıvators

Vibrasyon koniği, bin aktivatör, sarsak ,rotoflow; toz akışkanların silo ve bunkerlerden boşaltılmasını sağlayan vibrasyonlu koniğin temel adıdır. Dökme olarak alınan ve akıcı olmayan malzemelerin depolandıktan sonraki temel problemi akıcılıktır. İlk olarak köprülenme olarak karşımıza çıkan bu sorun ortamın fiziksel , atmosferik şartları, nem, yoğunluk ve ürünün spesifik özellikleri ile de birleşince boşaltma ile ilgili sıkıntıları yanında getirebilir.

 İç yada dış mekan silolarında depolanan toz yada granül yapıdaki maddeler farklı yöntemler kullanarak boşaltılabilir. Silo Boşaltma sistemi daha çok sonraki prosesin veya taşımanın tipi (pnömatik,mekanik),depolanan ürünün cinsi(aşındırıcı vs…yoğunluğu, karakteristiği, partükül büyüklüğü) ve kapasite ile ilgilidir. Kurulumunu yaptığımız kimya,yapı ve gıda proseslerindeki toz hammaddeler (toz şeker, un, kakao, pudra şekeri,nişasta,çimento, kalsit,PP..vs) 60 derecelik koniklerle başlayan granül-toz malzeme yolculuğu vibrasyon konikleri yada diğer adıyla (bin activator-bin activators-bin aktivatör-silo aktivatörü-Vibrasyon Koniği, Sarsak, rotoflow).


Bin aktivatör -yardımı ve farklı frekans ve güçteki titreşim yardımıyla malzemeyi orantılı-orantısız bir şekilde çıkış nozulundan aşağıya dökülmesini sağlar.Bin aktivatör konikleri vibrasyonu silonun tüm içine ilettiği için segregasyon probleminin önüne de geçer. Segregasyon sadece akışla ilgili bir problem değil farklı tane boyutlarından oluşan malzemenin silo içinde farklı karekteristik göstermesi anlamına da gelir.Toz granül yapıdaki malzemenin silo içindeki segregasyonunu önlemenin ilk ve temel yollarından biri de bin aktivators-bin aktivatör uygulamalarıdır.


Eğer bin aktivatör- bin activator sonrası, pnömatik transfer-nakil yapılacaksa vibrayon koniği,bin aktivatör sonrası malzeme seçilen transfer fazına göre hatta giderek basınçlı kabı veya hava kilidini besleyebilir.

silo discharge material

bin aktivator

bin aktivator

Bin Activators PDf Katalog

SİLO AKIŞKANLAŞTIRMA SİSTEMLERİ

Bin aktivatör yardımı ile yapılan silo boşaltma operasyonu sonucunda hızlı ve etkili deşarj sağlanır. Ayrıca Buna destek olarak hava şokları, aeratörler, hava desteği de operasyonu pozitif yönde etkiler.
Bin aktivatör könikleri vibrasyonu silonun tüm içine ilettiği için ayrıca segregasyon probleminin önüne de geçer. Segregasyon sadece akışla ilgili bir problem değil farklı tane boyutlarından oluşan malzemenin silo içinde farklı karekteristik göstermesi anlamına da gelir.Toz granül yapıdaki malzemenin silo içindeki segregasyonunu önlemenin ilk ve temel yollarından biri de bin aktivators-bin aktivatör uygulamalarıdır. Her nekadar bin aktivatörler bu işin çözümü gibi görülse de bloklaşan ve akışı engelleyen hammaddeler için topak kırıcı lump breaker uygulanmasıda sisteme dahil edilebilir.

Bin Activators Konik Tipleri

 • Yöntem aynı olsa da kritik noktalardaki çok küçük ayrıntılar prosesleri durdurma noktasına bile getirebilir. “Bizler buna kısaca her prosesin rejmi ayrıdır tabirini kullanırız..” Bu yüzden Vibrasyon Konikleri,Bin aktivatör,bin activators depolanacak ürünün cinsi ile orantılı bir şekilde farklılık gösterirler.
  1.Malzemenin Akışkanlığı (Statikliği)
  2.Granül Büyüklüğü yada büyüklükleri
  3.Granül Yapısı-(Birbirini kitlemesi-Örneğin uzun yassı makarna
  şeklindeki hammaddelerin akışkanlığı formsuz granüllere göre daha
  zordur.)
  4.Kapasite
  5.Aşındırıcılık Etkisi
  6.Koroziflik şeklinde kısaca sıralanabilir.
  Bu da duruma göre bin activator’un yani iç koniğinin açısını,tipini, seramik teflon kaplama özelliğini yada akışkanlığa göre ulpolen,kestamid tarzı aşındırıcı olmayan fakat akışkanlığı arttırıcı ek donanımlar katmaya neden olur.Ayrıca tüm bu ek değişiklikler deflektör kısmı içinde geçerlidir.

Bin Activator ve Köprülenme

Silo yada bunker boşaltmak zaman zaman ürünün özelliğine göre sıkıntı oluşturması,  proseste ekipman eksikliği anlamına gelir. Özellikle köprülenme problemleri bunların başında gelir. Bin activators, vibrasyon koniği kullanımı köprülenme probleminin en önemli çözümlerinden biridir.


Bin Activatör ile Segregasyon Çözümü

 

Diğer silo boşaltma yöntemi ise silo içini havalandırmadır. Fluidized bed olarak anılan bu yöntemde etkili bir silo boşaltma, akışkanlaştırma yoludur.

silo boşaltma
Bin activators  könikleri vibrasyonu silonun tüm içine ilettiği için ayrıca segregasyon probleminin önüne de geçer. Segregasyon sadece akışla ilgili bir problem değil farklı tane boyutlarından oluşan malzemenin silo içinde farklı karekteristik göstermesi anlamına da gelir.Toz granül yapıdaki malzemenin silo içindeki segregasyonunu önlemenin ilk ve temel yollarından biri de bin aktivators-bin aktivatör uygulamalarıdır.

 • Etiketler: :bin activators, bin activator, bin aktivatör, bin aktivator, bin,activator, bin discharger, vibrasyon koniği,rotoflow, silo boşaltma, silo boşaltma sistemleri , fluidized bed, silo havalandırma, hava ile silo boşaltma, bin activators producer, silo sarsağı,silo titreşim koniği,titreşim koniği,silo sarsak,rotoflow, silo bin ,bin aktivatör üreticileri, bin activators producer