DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

un dozajlama,su dozajlama

un tartIm

Pnömatik taşıma, un eleme, tartım ve dozajlama sistemleri

un dozajlama, un silo

DOZAJLAMA SİSTEMLERİ

un dozajlama sistemleri

Un ile üretim yapan tüm gıda üreticilerinin ortak problemi unun depolanması ve depolama alanından karışım mikserlerine kadar tartılarak ve elenerek unun doğru bir şekilde getirilmesidir. Sayfadaki tüm un dozajlama tüm fotoğraflarında görüleceği üzere un, blower yardımıyla pnömatik olarak un siloların altında alınmakta, pnömatik yüksek basınçlı eleklerde elenmekte ve daha sonra da mobil mikserler için tartım istasyonlarında, sabit mixerler için mixer üstü sabit siklonlarda loadcell yardımı ile tartılmaktadır.

Otamatik un tartım sistemleri özellikle yüksek kapasitede un tüketimi yapan tünel fırınlar, pizza, mantı, milföy üreticileri için hazırlanmış prosesler olarak ele alınabilir. Anahtar teslim olarak yaptığımız un dozajlama proseslerinin yanısıra su ve diğer katkı maddeleri de operasyonun içine dahil edilmektedir. Bunun yanında pnömatik taşıma sırasından unun extra bir sıcaklığa maruz kalmaması için pnömatik hava prosese girmeden önce pnömatik soğutucularda soğutulur.

 

un tartım dozajlama ssitemleri

Un, Şeker Dozajlama

Un, şeker dozajlama prosesleri için pnömatik transfer sisteminin en çok tercih edilme nedeni  filexibilite özelliğidir. Ve zamanı gelince bakım, revizyon,aşınma problemleri , montaj kolaylığıda diğer tercih sebebidir. Özellik transfer , otomatik tartım proseslerinde en önemli tasarım şeklidir.

Un ve Şeker Tartım Sistemleri

un tartım sistemleri

 Mobil Kazan ve Otomatik Un Su Tartım Sistemi.

  • Ürünlerinizi oluşturan karışım oranlarının stabil olması yaptığını işin kalitesi ile
    doğru orantılıdır. .Olması gerekenden daha fazla olan hammaddenin, ürünün kalitesini ilk bakışta arttırdığı  düşünülebilir yada yapığınız işin töleransı bu yanlışlıkları telafi edebilir. Fakat, olması gereken , telafisi olsun yada olmasın, karrışımlarınızda neyi ne kadar kullanmak iStiyorsanız, tek seferde hedeflenen miktar kadar kullanmak olmalıdır. Bu hedefe varmak ve az yada çok, her türlü hatalı karışım oranından kaçınmak için doğru yöntemler ve araçlar kullanmak gerekir. İşte bu konuda bizler size çözüm ortağı oluyoruz... 

 un dozaj

Yukarıdaki fotoğraf silo altı tartım ve pnömatik sevk sistemi içindir.

  • Etiketler:.un taşıma sistemleri, un dozajlama, otomatik un tartım sistemleri, otomatik un tartımı, un depolama, un silo sistemleri, un tarmı, un ve su tartımı, un su dozaj, un, dozaj,su dozaj, otomatik un tartım sistemleri, otomatik un dozajlama sistemi, un dozajlama sistemleri, un tartım sistemi, hava ile un taşıma , hava ile un taşıma sistemleri, havalı un taşıma, havalı taşıma sistemleri, havali un tasima, hava ile un tasima