DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

liner bag  boşaltma, big beg boşaltma sistemleri

Liner Bag Operasyonu

Dökme hammaddelerin konteynerden boşaltılması.

liner bag  boşaltma istasyonu, big bag boşaltma ünitesi

Boşaltma Sistemleri

Dökme malzeme transfer sistemleri , konteyner boşaltma, pet,pvc,pp,pe silo doldurma

Liner bag Boşaltma Sistemleri

Genellikle toz yada granül yapıdaki hammaddeler silolarda depolanırlar. Ama silolardan önce hammaddeler işletmeye 25-50-1.000kg big bag veya dökme olarak konteyner ile getirilirler. Dökme olarak konteyner ile gelen granül formundaki hammaddelerin  silo,bunker yada prosese giriş yapması için mutlaka ara bir ara sisteme ihtiyaç duyulur .Buna big bag boşaltma ünitesi yada liner bag boşaltma sistemi denir. Dökme malzemeler için kullanılan bu sistem, blower (kompresör) ve hava kilidinden oluşur. Sadece sistemde kullanılan rotary valveler prosesin durumundan dolayı extra özelliklere sahiptir(kaçak hava ve ürün yönlendirme,devir vs) . Düşük profilli ve linerbagin kolay boşalmasını sağlayan bu yapı kritik derecede önemlidir.

Liner bag boşaltma Operasyonu nasıl yapılır?


Hammadde dökme olarak geldiklerinde bu hammadde  yerdeki  yığından  blower yardımı ile vakumla çekilebilir ve sonrasında ise silolara veya hedef mesafeye basınç ille iletilmesi mümkündür.
Bunun yanında yurt dışından container ile gelen granül-toz formundaki hammaddeler liner bag boşaltma sistemi ile hava kilidini ve blower yardımıyla silolara daha kısa sürede yüklenebilir.Her ne kadar bu hizmeti lojiStik firmaları verse de firmaların bu operasyonu kendi içinde de çözmesi mümkündür.  Özellikle dışarıya bağımlı ithal dökme hammaddeler genellikle konteyner ile gelirler. Kuru dökme malzemelerin taşınması ve depolanması için Bag-in-Box'un (Liner Bag) önemli bir bileşenidir. Container ile alınan ürünler diğer depolama biçimlerine kıyasla maliyet, kalite ve esneklik avantajı sağlar. Operasyon her nekada bilindik olmasa da özel ekipmanlarla işler çok daha basit hale getirilebilir.

 liner bag hava kilidi rotary valveliner bag discarge

PDF KATALOG

SİSTEMİN AVANTAJLARI NEDİR?

1-Depolama ve yükleme maliyetini düşürür
2-Ürünleri kirliliğe karşı korur.
3-Ürünü ve prosesi kontaminasyona karşı korur.
4-Nakliye,transfer zamanlarını azaltır.
5-Kurulumu, yüklemesi ve boşaltılması kolaydır.
6-Tüm dolum ve boşaltma sistemlerine uyarlanmıştır.
7-ISG ye uygun güvenlikli bir çalışma ortamı sağlar.

  • Container liners can transform your 20 or 40 foot container into an efficient transport system for bulk goods within half an hour.

mobil liner bag boşaltımliner bag rotary valve 

 

Neden Liner Bag Boşaltma?

Bu yenilikçi sistem, yükleme operasyonlarının verimliliğini ve güvenliğini arttırırken, yüklemelerin  arzu edilen zamanda maksimum tonajda gerçekleşmesini sağlar

Mobil boşaltma
üniteleri

mobil liner bag boşaltım filtreli hava kilidi

Yukarıdaki fotoğraf içeriğinde liner bag ve container ile gelen dökme hammaddenin siloya basılma operasyonunu aittir. Ürünün özelliğine göre pozitif deplasmanlı veya helis blower ile yüksek kapasitelere çıkılabilir .Regüle edilmiş proses havasının kullanılmasının yanısıra ürün ile birlikte komine kullanılan ,araç üstü yüksek basınç kompresörleri ile birlikte kullanılabilir.PP,PE,PET,PVC, ağır soda gibi kolay akışkan ve granül hammaddelerin deniz aşırı transferlerinde yaygın bir kullanım ağına sahiptir.

  • Etiketler: mobil boşaltma, mobil bosaltma, liner bag boşaltma, liner, bag, bosaltma, mobil boşaltma sistemleri,container boşaltma, kontenyır boşaltma, container boşaltma, container discharge, mobile discharge, buğday yükleme, mobil liner bag yükleme, liner bag transport,
DAHA FAZLASI