DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

filtre

Toz Tutma

Toz tutma sistemleri, silo bunker filtreleri

filte, jet pulse filtre

Sistemler

Karışım mikseri, reaktör, yatay mikser,dikey mikseri z mikser ve türevleri için filtre çözümleri

MİKSER - KARIŞTIRICI -emici FİLTRe ve tozsuzlaştırma sistemleri

Günümüzde, günlük hayatımızda kullandığımız neredeyse tüm endüstriyel hazır ürünler bir proses - sürecin sonunda imal edilmektedir.
Tüm bunlar yapılırken sürece hammadeler dahil olmaktadır. Bunlar toz-granül ve sıvı formundaki ürünlerdir.

Söz konusu karışımlar ise genellikle mikserler aracılığı ile yapılırlar ama bu mikserler endüstriyel boyutlarda olduğu için içine giren malzemeler de o denli çok ve ortamda rahatça durmasını arzu edeceğimiz cinsten değildir.

Kapasiteler göz önünde bulundurulduğunda açığa çok fazla miktarda mekanik hareket ve toz çıkmasından dolayı, söz konusu tozun ortamdan uzaklaştırılmasının gerekliliği açığa çıkmaktadır.
Tozsuzlaştırma ise filtreler yardımı ile yapılmaktadır. Firmamız ise her türli kapasitedeki mikser ve karıştırıcıya göre özel filtre çözümleri üretmektedir.
Bunlar karbon siyahından, hazır çorba mikserine, pvc sıcak soğuk mikserden, reaktör beslemelerine kadar farklı alanlarda çeşitlilik göstermektedir.

mikser filtre

Filtre PDF KATALOG

SİKLONLAR ve JET PULSE FILTREler

Tüm pnömatik sistemlerde, santrifüj hareketi yardımıyla
hava ile tozu birbirinden ayıran konik konstrüksiyona siklon adı verilir..Siklonlara belirli bir hava debisi ile gelen hava toz-granül karışımı, siklon denilen bu konik konstrüksiyona girdiği zaman kesitin büyümesinden dolayı yavaşlar ve vortex (dönü) hareketini yapar.
Yani hava ile toz ürün karışımı hızlı hareketten birden faz değişikliğe uğrayarak daha büyük bir hacime çıkınca toz yada granül malzeme yerçekiminden ve santrifüjden dolayı aşağıya doğru düşer, hava ise atmosfere çıkar. Kısaca siklonlar bu şekilde çalışır. Siklonlara giriş kare,dikdörtgen,yuvarlak ve tanjant olabilir. Bu prosesin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Toz tutma becerileri...

Tüm filtre elemanları Max 150C gibi sıcaklıkta çalışma ve 5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek yüksek toz tutma alanlı filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemlerinden geçirilip en verimli pnömatik transfer işlemi gerçekleştirilir.

Çünkü biz biliyoruz ki, iyi bir toz tutma sistemi pnömatik transfer için en önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden de ülkemizde ve dünyadaki en iyi markalarla çalışıyoruz..

TOZSUZLAŞTIRMAPROSESLERİ

Filtre tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip,  endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler üretmektir.  Bu bilgi ve yeti ile toz tutba becerisi yüksek ürünler yardımı ile  tesislerinizi daha çalışabilir ve tozsuz hale getiriyoruz.

 Karıştırıcı Filtre Sistemleri

 mikser filtremikser reaktör filtresi

  • Etiketler: filtre, toz filtresi, karbon siyahı filtre, wam filtre, wameco, wamflo, wam silotop filtre, wam filtre, jet pulse filitre, jet pulse filtre, jet-pulse filtre, toz toplama, silo filtre, silo üstü filtre, silo filtresi, çimento silo filtresi, çimento filtresi, petrokok filtre, toz mikser filtresi, toz mixer filtresi, bunker filtresi, soğuk mikser filtre, mixer filtre, plasmec filtre, pvc mikser filtre, turbo mikser filtre, sıcak mikser filtre, cimento filtresi,compound filtre,soft pvc, rigid pvc, mikser filtre , silo filtresi,
DAHA FAZLASI