DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

karbon siyahı tartım

Karbon siyahı dozaj

 

karbon siyahı filtre, karbon siyahı transfer

banbury besleme Sistemleri

KARBON SİYAHI TRANSFERİ VE DOZAJLAMA

Kauçuk üretimi prosesinin en önemli hammaddelerinden biri olan karbon siyahı, batch olarak çalışan bu prosesin öncelikli girdilerinden biridir.Kendi içinde çeşitlilik arz eden karbon siyahı ,  banbury miksere beslenmeden önce farklı spektlerinden dolayı bir reçete dahiline imalata girerler. Kullanımlarından dolayı özellikle  bigbag çuvallar ile gelir ve prosese kapalı olarak dahil olurlar. Bigbag torba ile gelip, banbury miksere kadar olan yolculukta  dozajlama,transfer ,filtrasyon gibi sistemler firmamızın ana  iştigal konusu  altında yer almaktadır. Ayrıca likitler de prosesin diğer dozaj yapılacak girdileri arasındadır. Karbon siyahı, mekanik, pnömatik olarak sevk edilse de tüm bu yöntemler kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir takım tecrübe ve birikimlerine ihtiyaç vardır. Aksi taktirde ürünün tutunma, akışkanlık vs özelliklerinden dolayı proses sıkıntıya girebilir.

Karbon siyahı genellikle , tekerlek laStiği (iç ve dış), kablo, konveyör bandı, hortum imalatında kullanılmaktadır. Ayrıca kauçuk ve diğer endüstri dallarında boya maddesi olarak da kullanılmaktadır. Kauçuk endüstrisinde katkı-dolgu maddesi olarak kullanılan Karbon Siyahı otomobil laStiği, makine parçaları, kablo, taşıyıcı bantlar,masterbatch, hortum, topuk ve taban laStiği yapımında; Boya maddesi olarak kullanılan Karbon Siyahı ise renk verici olarak siyahlığı sağlamak amacıyla kullanılır. Tüm bu işlemler yapılırken , işin cinsine göre prosese belli miktarlarda ve oranda girer. Hazırlanan karışım,mekanik hareketler, taşıma ve yarı mamül sürecinde mutlaka ortama görünen ve görünmeyen toz olarak yayılır.Ortama minimum derecede etki ve etraftaki diğer endüstri tesislerine zarar vermemesi açısından mutlaka operasyon sırasında filtrasyon sistemleri kullanılmalıdır.

 

PDF KATALOG

 

Karbon Siyahı Filtrasyon sistemi

İmalatını yaptığımız spesifik filtrelerin başında karbon siyahı prosesleri için düşük geçirgenlikli filtreler de yer almaktadır.Özellikle karbon siyahı ortama çok çabuk yayılan ve askıda durabilen bir tozdur. Bir nevi baca dumanına ve kuruma benzer ve %97 karbon içerir...Yüksek debili fan ve toz tutucu filtreler ile kapalı sistemlerde tutulması gerekir...

Diğer uygulama olarak karbon siyahı toz toplama sistemlerinde tüm filtrelerden atılan baca gazları yine bir filtre sistemine bağlanır ve ikinci bir temizleme işlemine tabi olduktan sonra atmosfere atılır.

 

  

insan sağlığına etkileri

İşyerindeki havada toz derismesi 1,0 mg/m3 olduğunda Karbon Siyah’ın uzun süreli etkisi (40 yıldan fazla) is hayatının sırasında (FEV1) olarak belirlenen akciğerin fonksiyonunun klinik açıdan önemsiz azaltmasına neden olabilir. Uluslararası Kanser Arastırma Ajansı (IARC) tarafından karbon siyahı insan için potansiyel kanser yapıcı bir madde olarak sınıflandırılmıstır (2B grubu). Karbon Siyahı Amerikan Ulusal Tokskoloji Programı (NTP), Amerikan Devlet Endüstriyel Hijyen Uzmanları Konferansı (ACGIH), iş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu (OSHA) yada Avrupa Birliği ülkelerinin karsinojenik madde listesine dahil edilmis değildir.

Mekanik &Pnömatik Çözümler?

Pnömatik transfer sistemleri tasarlanırken flexibilite en tercih edilen özelliğidir. Ve zamanı gelince bakım, revizyon,aşınma problemleri standart ürünlerin kullanımı ile çok kısa zamanda gerçekleştirilebilir. Bunun yanında montaj kolaylığıda tercih sebebidir.

Karbon Siyahı
Proses Filtreleri

karbon siyahı

 

 

Karbon Siyahı mikronize bir ürün olduğu için ortamda askıda durması, yayılması en çok görülen özelliğidir. Bu yüzden karbon siyahı ile çalışılan ortamların bir miktar vakum altında ve özellikle izole bölgelerde çalışılması gerekmektedir.

 

  • Etiketler:. ffiltre, jet pulse, karbon sifiltre, jet pulse, karbon siyahı filtresi, karbon siyahı filtre, karbon siyahı transfer, banbury mikser otomasyonu, karbon siyahı tartımı, karbon siyahı helezonu, banbury mikser besleme sistemi
DAHA FAZLASI