DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLİSH

pnömatik boru ve kaplin

Kaplinler

Hızlı Boru Bağlantı Elemanları

boru kaplin

Boru Ek Sistemleri

Bazalt,seramik, aşınmaya dayanıklı dirsek sistemleri,

PNÖMATİK TRANSFER İÇİN BORU KAPLİNİ VE DİRSEKLERİ

Pnömatik Transfer proseslerinde, malzeme iletiminin daha rahat olması ,montaj kolaylığı, statik elektrik problemi vs nedenlerden dolayı tasarım ve montaj aşamasından bir takım standart ürünlerin kullanılması gerekir.Bunlar başlıca,

Geniş Açılı dirsekler,
Boru bağlantı kelepçeleri(boru kaplinleri)
Flex bağlantılar ve şeffaf hortumlardır.
PU telli hortumlar
Bazalt dirsekler

olarak sıralanabilir.Tüm adı geçen ekipmanlar DIN standardındaki borulara göre dizayn edilmektedir.Aşağıdaki tabloda ithalatını ve montajlarını yaptığımız dirsek ve boru bağlantı elemanlarının ölçülerini bulabilirsiniz. Boru kaplinleri EURAC(Avrupa), MORRIS(Amerika), DVK(Almanya)  orjinli olup vakum,basınç sınıfına göre farklılıklar göstermektedir.Gıda prosesleri için EPDM,NBR ve kauçuk olmak üzere farklı sızdırmazlık elemanları ve farklı uzunluklardaki çeşitliliği ile prosessinize göre yüksek seçim aralığına sahiptir. Boru kaplinleri, özellikle statik elektrik jeneratörü olan pnömatik transfer sistemlerinde sadece boruların birbirine eklenmesi değil, bunun yanısıra içindeki barası ile topraklamayı da sağlar. Bu yüzden kaplinlerin kullanıldığı yerde extra bir toraklamaya ihtiyaç olmaz.

pnömatik taşıma kaplinipnömatik taşıma kapliniboru ek kelepçeleriboru ekleme kelepçesi

 

.

 

EURAC PDF KATALOG

 

ORTA SEGMENT "HD" serisi kaplinler

DVK orta segment kaplinler  genellikler basit uygulamalar için tavsiye edilen boru kaplinidir.Aluminyum konstrüksiyonu ile kolay uygulanması ve üç civata ile sökülmesinden dolayı tercih edilir.
Genellikle vakum ve düşük basınçlı hatlarda kullanılır. PlaStik ve düşük
yoğunluklu malzeme transferinde kullanılır.
kaplin, boru kaplin

ağır hizmet "h" serisi kaplinler

H-Serisi EURAC kaplinler genellikle ağır uygulamalar için tavsiye edilen boru kaplinidir. Yüksek basınç sınıfı transferlerde kullanılır. Üç cıvatasından,çelik yapısından ve ara sıkıştırma sacından dolayı diğer serilere göre dayanımı daha yüksektir. Her türlü toz ve granül malzemenin sevkinde kullanılabilir. Özellikle vibrasyonlu ve yüksek basınçta çalışan hatlarda, civataların zaman içinde gevşemesi sorununa karşı et etkili ürünlerden biridir. Silobas, yoğun faz hatlarında çok yaygın kullanılır.

 eurac kelepçe, morris kelepçekaplin , boru kaplinleri

STANDART KAPLİN VE DİRSEKLERİN KULLANIMI
Pnömatik transfer sistemleri tasarlanırken flexibilite en çok tercih edilen özelliğidir. Ve zamanı gelince bakım, revizyon,aşınma problemleri standart ürünlerin kullanımı ile çok kısa zamanda gerçekleştirilebilir. Bunun yanında montaj kolaylığı da diğer kullanım nedenlerinden biridir. DIN-ANSI normundaki boruların eklenmesi ve değiştirilmesi,tıkanmadan dolayı sökülmesi, bakım vs nedenleri standart ürünlerin kullanımını yanında getirmektedir. Ayrıca topraklama baralı kaplinler ile extra topraklama işçiliğinin yapılmasına gerek kalmaz.

gENİŞ AÇILI
Dirsekler

kaplin, coupling

Pnömatik transfer sistemlerinde hava+ürün karışımı transferin cinsine göre 2-22m/sn hızla hareket eder. Bu iletim sırasında hattaki basıncı daha fazla arttırmamak, akışı kesmemek amacı ile geniş radüslü dirsekler kullanılır. Bunun yanında standart olan geniş açılı dirsekler sayesinde ,aşınma yada başka bir nedenden dolayı değiştirildiğinde hat üzerinde extra revizyon yapmaya gerek kalmaz.Diğer bir dirsek çeşidimiz ise aşınmaya dayanıklı mühendislik polimer dirsekleridir.

kaplinboru bağlantı elemanları

  • Etiketler: boru bağlantı elemanları, boru bağlantı parçaları, pnömatik transfer kaplinleri, kaplin, eurac kaplin, eurac bağlantı elemanı, morris bağlantı elemanı, morris kaplin, geniş açılı dirsek, boru tamir kelepçeleri, boru kelepçesi, boru ekleme kelepçesi, pnömatik transfer dirseği, plaStik hammadde boru kelepçesi,, boru  bağlantı elemanları, geniş açılı dirsek, bazalt dirsek, aşınmaya dayanıklı dirsek,pnömatik transfer sistemleri için boru bağlantı elemanları, geniş açılı paslanmaz dirsekler
DAHA FAZLASI