DOSERAY

DEPOLAMA - DOZAJ - PROSES  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.?

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLISH

ypnömatik elek, hat tipi elek

Pnömatik Elek

Pnömatik taşıma sistemi ile birlikte çalışan otomatik eleme sistemleri.Santrifüj elekler.

mikro dozaj

Seperatörler

Taşıma yada depolama yaparken prosesiniz yabancı maddelerden arındırma yöntemleri.

Hat tipi pnömatik santrifüj  elek (VAKUM - BASINÇ)

Depolama yaparken veya depolamadan sonraki mekanik, pnömatik nakil proseslerinde kullanacağınız hammaddelerinizi mıknatıs ve merkezkaç kuvveti ile çalışan pnömatik eleklerde eliyor ve prosesinize temizlenmiş olarak işleme hazır hale getiriyoruz. Silolara silobas ile mal doldurulurken kullanılan kaba  elek tipi ile proses çalışırken kullanılan elek tipi(yanda) birbirinden farklı yapıdadır. Eleklerimiz özellikle gıda ve kimya proseslerinde sıklıkla kullanılan bir yapıya sahiptir. Pnömatik hat tipi elek kapasitesi elek delik aralığı ile direkt olarak orantılıdır. 550mikrona kadar eleme kapasitesine sahip olan eleklerimiz, prosesin durumuna göre istenilen delik çapına göre revize edilebilir. Bunun yanında bu tür eleklerin en büyük problemi olan elek telinin patlama,yırtılma riski konstrüksiyonundan dolayı söz konusu değildir.


PDF KATALOG

Silo kontrol eleği

Prosese girecek ürünler eğer dökme olarak alınıyorsa proses girişinde de kapasiteyi engellemeyecek şekilde kabaca elenebilir. Sabit ama yüksek geçirgenliğe sahip olan bu eleklerin ana kullanım amacı , çok büyük parçaların siloya girmesini engellemektir.Bu yüzden pnömatik silo eleklerine göre daha kaba bir eleme aralığında sahiptir.

 

SANTRİFÜJ ELEKLER NASIL ÇALIŞIR?

Malzeme ürün girişine pnömatik olarak beslenir ve bir besleme vidasıyla silindirik eleme odasına yönlendirilir. Kapalı hacim içindeki dönen sarmal paller, malzemeyi sürekli olarak eleğe doğru ilerletirken, partiküller üzerinde ortaya çıkan merkezkaç kuvveti elenecek malzemeyi deliklerden hızla dışarı atar. Elek ile asla temas etmeyen bu dönen paller yumuşak topakların kırılmasına da sağlar. Aşırı büyüklükteki partiküller ve çöpler, deşarj vanası aracılığıyla dışarı atılır.

santrifüj elek

Özel Dizayn Elekler

Toz yada granül formundaki katı akışkan hammaddelerinizi prosesinize girmeden santrifüj tipi elekler ile yabancı maddelerden arındırıyoruz.

Prosesesiniz Kontrol Altında

elekpnömatik elek

Spesifik Elek İmalatı (VAKUM-BASINÇ)

Kolay temizleme, kolay bakım, kendi kendine otomatik boşaltma, gıda,kimya proseslerine uygun, basınç ve vakum altında çalışmaya uygun, 1ton/saat -10ton/saat kapasite, 500-1500mikron aralığında eleme aralığında özel imalatlar üretim programı içindedir.

 

Pnömatik transfer yaparken (vakum-basınç) ürün imalata girmeden son aşamada elenir.Bu eleme ile prosesinize sadece kabul edilebilir büyüklükteki granül-toz formundaki katı akışken girmesine izin verilirken. İstenilen özellikte olmayan diğer parçacıklar sepere edilir. Bu durum özellikle gıda prosesleri için büyük önem arz eder.

Örneğin un kendi bünyesinden değirmenlerden geldiği sırada un biti larvalarını barındırır.  Bu larvalar eğer üretime girmeden önce ayrıştırılmaz ise imalatda hiç hoş olmuyan durumlara neden olabilir. Ayrıca hat tipi bu eleklerdeki en önemli özelliklerden biri de otomatik temizleme özelliğidir. Batch çalışan sistemlerde süpürme esnasında otomatik olarka kendini temizler. 

 

 

 

 

  • Etiketler:pnömatik hat eleği, un eleği, silo eleği, vakum elek, basınç elek, pnömatik taşıma elek, pnömatik, taşıma, elek,un eleği, un eleği, şeker eleği, pnömatik taşıma sırasından hammadde eleme, ipek elek, ipek un eleği,Un eleme makinaları, un eleme makinası imalatı, un eleme makineleri, un eleği, elek makinesi, un taşırken eleme yapma