DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

un dozajlama,su dozajlama

un tartIm

 

un dozajlama

DOZAJLAMA SİSTEMLERİ

un dozajlama sistemleri

Un ile üretim yapan tüm gıda üreticilerinin ortak problemi unun depolanması ve depolama alanından karışım mikserlerine kadar tartılarak ve elenerek unun doğru bir şekilde getirilmesidir. Sayfadaki tüm un dozajlama tüm fotoğraflarında görüleceği üzere un, blower yardımıyla pnömatik olarak un siloların altında alınmakta daha sonra da mobil mikserler için tartım istasyonlarında, sabit mixerler için mixer üstü sabit siklonlarda loadcell yardımı ile tartılmaktadır.

Otamatik un tartım sistemleri özellikle yüksek kapasitede un tüketimi yapan tünel fırınlar, pizza, mantı, milföy üreticileri için hazırlanmış prosesler olarak ele alınabilir. Anahtar teslim olarak yaptığımız un dozajlama proseslerinin yanısıra su ve diğer katkı maddeleri de operasyonun içine dahil edilmektedir.

 

    un tartım dozajlama ssitemleri

PDF KATALOG

 DOZAJ ÖNCESİ ELeme  OPERASYONU

Kolay temizleme, kolay bakım, kendi kendine otomatik boşaltma, gıda,kimya proseslerine uygun, basınç ve vakum altında çalışmaya uygun, 1ton/saat -10ton/saat kapasite, 500-1500mikron aralığında eleme aralığında özel imalatlar üretim programı içindedir.

 

Pnömatik transfer yaparken (vakum-basınç) ürün imalata girmeden son aşamada elenir.Bu eleme ile prosesinize sadece kabul edilebilir büyüklükteki granül-toz formundaki katı akışken girmesine izin verilirken. İstenilen özellikte olmayan diğer parçacıklar sepere edilir. Bu durum özellikle gıda prosesleri için büyük önem arz eder.

Örneğin un kendi bünyesinden değirmenlerden geldiği sırada un biti larvalarını barındırır.  Bu larvalar eğer üretime girmeden önce ayrıştırılmaz ise imalatda hiç hoş olmuyan durumlara neden olabilir. Ayrıca hat tipi bu eleklerdeki en önemli özelliklerden biri de otomatik temizleme özelliğidir. Batch çalışan sistemlerde süpürme esnasında otomatik olarka kendini temizler. 

 

 

 

DOZAJ

Un şeker dozajlama prosesleri için pnömatik transfer sisteminin en çok tercih edilme nedeni  filxibilitedir.Buun yanında bakım, revizyon,aşınma problemler söz konusu oladuğunda bu işlemlerin yapılması da oldukça önemli bir etkendir.ürün transferi, dozajı ve eleme 

elekpnömatik elek flour dosing

 

 

 

un ve şeker Depolama - TARTIM

un tartım sistemleri UN TARTIM VE DOZAJLAMAun boşaltma sistemleri

 Mobil Kazan ve Otomatik Un Su Tartım Sistemleri

Ürünlerinizi oluşturan karışım oranlarının stabil olması yaptığını işin kalitesi ile
doğru orantılıdır. .Olması gerekenden daha fazla olan hammaddenin, ürünün kalitesini ilk bakışta arttırdığı  düşünülebilir yada yapığınız işin töleransı bu yanlışlıkları telafi edebilir. Fakat, olması gereken , telafisi olsun yada olmasın, karrışımlarınızda neyi ne kadar kullanmak iStiyorsanız, tek seferde hedeflenen miktar kadar kullanmak olmalıdır. .Bu hedefe varmak ve az yada çok, her türlü hatalı karışım oranından kaçınmak için doğru yöntemler ve araçlar kullanmak gerekir.  İşte bu konuda bizler size çözüm ortağı oluyoruz...

  • Etiketler:.un taşıma sistemleri, un dozajlama, otomatik un tartım sistemleri, otomatik un tartımı, un depolama, un silo sistemleri, un tatmı, un ve su tartımı, un su dozaj, un, dozaj,su dozaj, otomatik un tartım sistemleri, un silo sistemleri