DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com

bigbag boşaltma, big beg boşaltma sistemleri

Bigbag Boşaltma Prosesleri

Prosesler için bigbag boşlatma istasyonu çözümleri,bigbag boşlatma istasyonu

bigbag boşaltma istasyonu, big bag boşaltma ünitesi

Big bag Boşaltma Çözümleri

Bigbag çuval boşaltma sistemleri ile katı akışkan besleme sistemleri

Bigbag Boşlatma Sistemleri

Genellikle toz yada granül yapıdaki hammaddeler silolarda depolanırlar. (Katı akışkanlar)  Silolardan önce hammaddeler işletmeye 25-50kglik çuval yada  big bag çuvallarda gelir. Bu çuvalların yapısından dolayı silo,bunker yada prosese giriş yapması için mutlaka ara bir ara sisteme ihtiyaç duyulur .Buna,  big bag boşaltma ünitesi yada bigbag boşaltma sistemi denir.


Bigbag Boşaltma Sistemi Nasıl Çalışır?


Bigbag Boşaltım sistemleri prosesin durumuna göre farklılıklar ihtiva edebilir. Forklift ile boşaltma veya vinç ile boşaltma sistemi birbirinden farklılaştırır. Bu durum dökme olarak gelen hammaddenin akışkanlığı ve alanla ilgili ilgili bir durumdur. Kısaca sistemi oluşturan stepler aşağıdaki gibidir.

Vinç ile yapılacak operasyonda, Bigbag torbalar, boşaltma istasyonun en üstündeki IPE 250 malzemeye SWF marka 2 ton kapasiteli zincirli 6m. 4 hareketli vinç takılıdır.Bu vinç öne hareketle 1.500mm bigbag boşaltma platformunun ana şasesinden ayrılır ve torbayı kaldırmak için ön tarafa doğru gelir. Daha sonra torbanın taşıyıcı kulakları, bigbag boşaltma ünitesinin kaldırma krosunun takılır ve torba boşaltma koniğine konarak pnömatik silindirlerle ağzı kapanır. Bigbag torbanın bağlı olan ağzı akışın gerçekleşmemesi için çözülür.

Dokunmatik panelden veya operatörün hemen yanındaki panelden akışın durumuna göre 1-10 skalası içinde açılır. Akış gerçekleşirken yine panelden invertöre bağlı helezon konveyor veya pnömatik taşıma grubu devreye girer. Akışın durumuna göre istasyonda iki adet vibratör aralıklı olarak çalışmaya başlar. Vibrasyona ek olarak masaj aparatları ve bigbag çuvalı periyodik olarak alttan kaldırarak hareketlendiren boşaltım elemanı da akışı stabil hale getirir.  Vibratörler sayesinde hem bigbag torbasındaki ürün ara toplama konigine düşer hem de ara toplama koniğindeki hammadde konveyöre,ya da ilgili hatta düşer. Adı geçen vibratörler, pnömatik silindirler, helezon konveyörlerin tamamının konfigrasyonu bigbag boşaltma üzerindeki dokunmatik panel yapılır.
Tüm bigbag boşaltma işlemleri yapılırken eğer tozutan malzemelerle çalışılıyorsa sistemdeki filtre çalıştırılarak ortam tozsuzlaştırılır. Yüksek kapasiteli Bigbag boşaltma proseslerimiz, opsiyon olarak birden fazla istasyon ile yan yana bağlanabilir özelliğe sahiptir.

bigbag boşaltma, bigbag stationbigbag boşaltma operasyonu, bigbag stationbigbag boşaltma, bigbag stationbigbag discharge

PDF KATALOG

ZOR AKIŞKAN HAMMADDELER İÇİN BİGBAG BOŞALTMA SİSTEMLERİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

SWF-STHALL 2 tonluk çift kademe vinç
Paslanmaz AISI 304 rijit yapı,
Tozutmayı engelleyen filtreleme kollektörü
Toz Filtresi (x)
Dokunmatik Membran Kontrol Paneli(x)
Her türlü Toz ve Granül Boşaltmaya uygun konik yapısı
Basınç,Vakum,Vidalı taşıma yöntemlerine uygunluk.
Big bag boşaltma Alt Üst konik vibratörü
Oransal boşaltmayı sağlayan hidro pnömatik veya manuel torba ağzı kapatma sistemi
Operatörün rahat müdahalesini sağlayan akrobat kol.
Kapının kapanma durumunu gösteren emniyet switchi
Basınç hatalarını gösteren ve kesen kontrol sistemi(x)
Bigbag boşaltma Çuvalının bittiğini gösterme ve otomatik kapanma özelliği.(x)

Kolay Akışkan Ürünler için Bigbag Boşaltma Çözümleri

Akıcı yapıdaki hammaddelerin prosese girmesi için özel bir Bigbag boşaltma ünitesine ihtiyaç yoktur. Eğer ürün de akışkanlık ile ilgili bir problem yok ise bunkerli sistem önerilir. Çok fazla stepten ve akışkanlaştırma elemanlarından oluşan yapı daha çok akma problemi yaşanan ürünler için uygulanmalıdır. Bu yüzden ürünün akıcılığı ilk başta mutlaka test edilmeli ve bu sonuca göre doğru ürün seçilmelidir. Akıcı olarak pvc, şeker,granül plastikler , örnek gösterilebilir.

Hangi Big bag Boşaltma?

Big bag boşaltma sisteminin tipini belirleyen en önemli unsur, boşaltmadan sonraki taşıma yöntemi  (pnömatik- mekanik) ve ürünün akışkanlğıdır. Bunun yanında ürünün mikron boyutundan dolayı tozutması,  fitre sistemleri,kırıcılar ve harici ekipmanların kullanılmasını gerekebilir.Bu yüzden sistem tasarımı söz konusu açıklamalara uygun şekilde yapılmalıdır.

Big Bag Boşaltma Operasyonu

 bigabg boşaltma forkliftbigbag boşaltma, bigbag station

Unutulmamalıdır ki big bag boşaltma sisteminin operasyonel hareketleri vakit alan  bir iştir.Güvenli bir şekilde operetörün ve vincin kısıtlı hızı, isg direktifleri, sistemin kapasitesini direk olarak etkilemektedir. Bu yüzen bigbag boşaltmalarımızın kapasitesi saatte 6 adet bigbag çuvalı ile sınırlıdır. Tonaj olarak kapasite ise big bag çuvalının ağırlığı ile ilglidir. 

Patlatma yöntemi ile forklift operasyonu olan çimento vs sistemle asla karıştırılmamalıdır.

  • Etiketler:.Etiketler:Bigbag Boşaltma,big bag boşaltma, big beg boşaltma, bigbag boşaltma prosesleri, bigbag prosesleri,bigbag çuval boşaltma , manuel bigbag boşaltma, forkliftle bigbag boşaltma, bigbag boşaltma sistemi,kombine torba boşaltma sistemleri, bigbag discharge, pistonlu bigbag boşaltma
DAHA FAZLASI