doseray

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.00-17.00

filtre

Jet Filtre Sistemleri

 

filte, jet pulse filtre

Filtre Teknolojisi

JET- PULSE FİLTRE NEDİR?  nERELERDE KULLANILIR?

Pnömatik yada mekanik işleme tabi olan tüm toz formundaki  hammaddeler (katı akışkanlar)  prosese girdikten sonra mutlaka ortamda tozutmaya neden olur.Bunun önüne geçmek, malzemeyi tekrar havadan ayırmak için toz tutucular yada diğer adıyla filtreler kullanılması gerekir. Jet pulse , filtrelerin temizlik teknolojileri anlamına gelmektedir. Filtre medyaları jet pulse , yani şok hava darbeleri ile patlaç valfler yardımı ile temizlenirler ve bu yüzden jet-pulse olarak isimlendirilirler. Bu teknoloji gelişmeden önce ise filtreler, ters hava ve mekanik olarak temizlenirlerdi.Oysa günümüzde en yaygın filtre tipi jet-pulse şeklindedir.

Filtreler, proseslerinizin özelliği, taşınan malzemenin partikül büyüklüğü, vakum ve basınç altında çalışma durumuna göre paket toz tutma, jet-pulse filtre, siklon  çözümleri ile ortamı insan sağlığına zarar vermeyecek optimum hale getirir. Bu yüzden filtre tasarımı ve ekipmanları imalat aşamasında doğru şekilde seçimi gerekir.

Filtre veya filtre medyalarının yanlış seçilmesi prosesin iş görmemesine neden olabilir. Bu yüzdendir ki firmamız bünyesinde imal edilen tüm filtreler , filtrasyon yapılacak
sistemlerdeki toz malzemenin karakterine göre üretilir.

Bunlar başlıca,
Granül büyüklüğü
Nemi,
Higroskopik özeliği,
Hava debisi,
Kimyasal içeriği vs.. olarak sıralanabilir.

Jet Pulse Filtre PDF KATALOG

SİKLONLAR ve JET-PULSE FILTREler

BBaşta gıda olmak üzere,plastik,ilaç,kimya sanayisinde her türlü toz granül yapıdaki malzemelerin transferi sırasında veya proses içinde mekanik hareketlerden dolayı açığa çıkan uçucu tozlar ile havanın birbirinden ayırt edilmesi, herhangi bir yerde toplanması için kullanılan seperasyon ekipmanına kısaca filtre adı verilir.Sanayinin bir çok dalında kullanılan filtreler mühendisliğimiz dahilinde 1-200m2 ye kadar minimum 5mikron kalınlığındaki tozları tutacak şekilde tasarlanmaktadır.

Aynı şekilde prosesin durumuna göre telli yada kartuş tipi filtreler medyaları kullanılmaktadır.

JET PULSE FİLTRELERİN Toz tutma becerileri...

 Tüm pnömatik sistemlerde, santrifüj hareketi yardımıyla hava ile tozu birbirinden ayıran konik konstrüksiyona siklon adı verilir..Siklonlara belirli bir hava debisi ile gelen hava toz-granül karışımı, siklon denilen bu konik konstrüksiyona girdiği zaman kesitin büyümesinden dolayı yavaşlar ve vortex (dönü) hareketini yapar.
Yani hava ile toz ürün karışımı hızlı hareketten birden faz değişikliğe uğrayarak daha büyük bir hacime çıkınca toz yada granül malzeme yerçekiminden ve santrifüjden dolayı aşağıya doğru düşer, hava ise atmosfere çıkar. Kısaca siklonlar bu şekilde çalışır. Siklonlara giriş kare,dikdörtgen,yuvarlak ve tanjant olabilir. Bu prosesin durumuna göre değişiklik gösterebilir. .

Toz Tutma Prosesleri

Jet Pulse Filtre tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip,  endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler üretmektir. Tüm bunları yaparken eğer proses uygun ise yurtdışı partnerlerimizin (WAM) standart ürünlerini kullanmayı tercih etsek de . Özel prosesler için özel ürünler imal ediyoruz. Bu bilgi ve yeti ile tozsuzlaştırma alanında tesisinizi torbalı yada kartuşlu filtre elemanları ve jet-pulse teknolojisi ile daha çalışabilir bir hale getiriyoruz.

 
SİLO FİLTRE SİSTEMLERİ

 silo filtresi

  • Etiketler: filtre, toz filtresi, karbon siyahı filtre, wam filtre, wameco, wamflo, wam silotop filtre, wam filtre, jet pulse filitre, jet pulse filtre, toz toplama, silo filtre,çimento silo filtresi, jet-ulse filtre, çimento filtresi,torbalı filtre,kartuş filtre , silo filtresi, silo jet pulse filtre
DAHA FAZLASI