..::SULTAN MAKINA SAN.TIC.LTD.STI&SULTANATE&DOSERAY DOSING SYSTEM::..

Jet Pulse, Bunker ve proses filtreleri,toz tutma sistemleri

Pnömatik yada mekanik taşıma yolu veya mekanik hareketler ile tozun proseste açığa çıkması yayılması ve
filtreler tarafından tutulması sonucu tüm tozlar temel
olarak filtre elemanları üstüne yapışır(tutulur.)

Yandaki resimde olduğu gibi,patlaç valf arızası,malzemenin nemli olması vb gibi bir takım özelikler filtrelerin iş görmemesinin başlıca nedenidir.

Bu yüzden filtre tasarımı ve ekipmanları imalat aşamasında doğru şekilde seçimi gerekir.

Filtre veya filtre medyalarının yanlış seçilmesi prosesin iş
görmemesine neden olabilir. Bu yüzdendir ki firmamız
bünyesinde imal edilen tüm filtreler , filtrasyon yapılacak
sistemlerdeki toz malzemenin karakterine göre üretilir.

Bunlar başlıca,
Granül büyüklüğü
Nemi,
Higroskopik özeliği,
Hava debisi,
Kimyasal içeriği vs.. olarak sıralanabilir.


Özel Filtre Prosesleri/Siklonlar

Başta gıda olmak üzere,plastik,ilaç,kimya sanayisinde her türlü toz granül yapıdaki malzemelerin transferi sırasında veya proses içinde mekanik hareketlerden dolayı açığa çıkan uçucu tozlar ile havanın birbirinden ayırt edilmesi, herhangi bir yerde toplanması için kullanılan seperasyon ekipmanına kısaca filtre adı verilir.Sanayinin bir çok dalında kullanılan filtreler mühendisliğimiz dahilinde 1-200m2 ye kadar minimum 5mikron kalınlığındaki tozları tutacak şekilde tasarlanmaktadır.

Aynı şekilde prosesin durumuna göre telli yada kartuş tipi filtreler medyaları kullanılmaktadır.

 Tüm pnömatik sistemlerde, santrifüj hareketi yardımıyla
hava ile tozu birbirinden ayıran konik konstrüksiyona siklon adı verilir..Siklonlara belirli bir hava debisi ile gelen hava toz-granül karışımı, siklon denilen bu konik konstrüksiyona girdiği zaman kesitin büyümesinden dolayı yavaşlar ve vortex (dönü) hareketini yapar.
Yani hava ile toz ürün karışımı hızlı hareketten birden faz değişikliğe uğrayarak daha büyük bir hacime çıkınca toz yada granül malzeme yerçekiminden ve santrifüjden dolayı aşağıya doğru düşer, hava ise atmosfere çıkar. Kısaca siklonlar bu şekilde çalışır. Siklonlara giriş kare,dikdörtgen,yuvarlak ve tanjant olabilir. Bu prosesin durumuna göre değişiklik gösterebilir.


 

 

 

 

Tüm filtre elemanları  Max 150C gibi sıcaklıkta çalışma ve 5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek yüksek toz tutma alanlı filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemlerinden geçirilip en verimli pnömatik transfer işlemi gerçekleştirilir.

Çünkü biz biliyoruz ki, iyi bir toz tutma sistemi pnömatik transfer için en önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden de ülkemizde ve dünyadaki en iyi markalarla çalışıyoruz..


WAM /WAMFLO/WAMECO Silo Filtre (Fanlı-Fansız)
-Yukarıda adı geçen tüm wam filtreleri proses silolarında kullanılabileceği gibi fanlı olarak bunker,mixer üstlerinde de kullanılıp tozun emilmesini sağlar böylece toz ortama yayılamaz.Ayrıca WAMECO serisi filtreler, uygulamaya göre ATEX olarak da temin edilebilir.Bunun yanında FDA onaylı gıda proseslerinde kullanılacak şekilde çeşitlilik göstermektedir.

WAM Filtre Broşür wamfiltre.pdf    Proses filtresi  filtre.pdf

Etiketler: filtre,toz filtresi, karbon siyahı filtre, wam filtre, wameco,wamfloi wam silotop filtre, wam filtre satış,filtre,jet pulse,bunker filtresi,toz filtresi,toz tutma,karbon siyahı filtresi

 

   

 

 
Ana Sayfa|Firma Profili|Taşıma Sistemleri|Depolama Sistemleri|Otomasyon|Proses Bilgisi|Ürünler|Referanslar&Fuarlar|İletişim